Nie tylko nowy trener. Widzew Łódź ma też nowego obrońcę. Z zaplecza Primera Division

Widzew Łódź poinformował na Twitterze o transferze nowego obrońcy. Będzie nim Hiszpan Juan Fernandez Blanco, zwany potocznie Juanem Ibiza.

- Ostatnie mecze łódzkiego Widzewa nie napawały kibiców i władz klubu optymizmem. Dlatego też pion sportowy klubu zdecydował się jeszcze zareagować w końcówce okna transferowego. I jak się okazuje, w poniedziałek do Widzewa dołączy nowy stoper. A będzie nim 28-letni Juan Fernandez Blanco, zwany potocznie Juanem Ibiza, który ostatnio grał w drugoligowym hiszpańskim... UD Ibiza - pisał w poniedziałek Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Juan Ibiza podpisał umowę z Widzewem Łódź

W poniedziałek wieczorem Widzew Łódź poinformował, że Juan Ibiza został nowym zawodnikiem tego klubu. - 28-letni zawodnik z Hiszpanii podpisał z Klubem kontrakt obowiązujący przez najbliższe dwa sezony, który może zostać przedłużony o kolejny rok - czytamy na oficjalnej stronie Widzewa Łódź.

- Juan Ibiza to zawodnik, którego pozyskaliśmy w celu zwiększenia rywalizacji w bloku obronnym. To piłkarz z dużym doświadczeniem, a my obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Ma na koncie ponad sto spotkań na zapleczu Primiera Division, gdzie przez długi czas był ważnym zawodnikiem w swoim zespole. Jest dynamiczny, potrafi dobrze wyprowadzać piłkę, a jednocześnie ma wysoką skuteczność w defensywie. Jestem pewny, że szybko zaadaptuje się do drużyny i będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie - dodał na klubowej stronie Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa Łódź.

 

Ibiza to piłkarz, który ostatnie pięć lat grał w drugiej lidze hiszpańskiej: w rezerwach Villarreal, Almerii, Sabadell oraz Ibizie, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

W ostatnich rozgrywkach rozegrał 21 meczów na zapleczu Primera Division i zdobył dwa gole. Jego klub jednak spadł do trzeciej ligi hiszpańskiej, dlatego też Ibiza zdecydował się na zmianę otoczenia. W sumie w Segunda Division zagrał 113 meczów, zdobył sześć goli i miał asystę.

Widzew Łódź przedstawił nowego trenera. Wiemy, kto zastąpił Niedźwiedzia

- Janusz Niedźwiedź był o krok od zwolnienia już w poprzednim sezonie. Ostatecznie pozostał w Widzewie Łódź na dłużej, ale we wtorek ogłoszono rozstanie z trenerem, który wywalczył awans do ekstraklasy - pisał Sport.pl. Zastępcą Niedźwiedzia został Daniel Myśliwiec, który podpisał dwuletnią umowę. W środę, 6 września ma zostać oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej łódzkiego klubu.

Widzew Łódź po siedmiu kolejkach zdobył siedem punktów i zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Więcej o: