Tylu kibiców jeszcze nie było. Padł rekord ekstraklasy. Co za sezon!

Ponad 118 tysięcy - tylu kibiców zasiadło łącznie na trybunach podczas siódmej kolejki ekstraklasy. To absolutny rekord tego sezonu. Najwięcej widzów oglądało na żywo mecz Legii Warszawa z Widzewem Łódź.

W miniony weekend na polskich boiskach odbyło się kilka ciekawych spotkań. Oprócz ligowego klasyku Legia - Widzew w ekstraklasie odbyły się także starcia Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze czy też Śląska Wrocław z Jagiellonią. Poziom sportowy przełożył się także na zainteresowanie kibiców.

Zobacz wideo TYLKO U NAS: Piłkarze czyszczą atmosferę. Poprosili o wyjście na nieformalną kolację

Wielka frekwencja na ekstraklasie. Rekord sezonu

W siódmej kolejce ekstraklasy na trybunach wszystkich dziewięciu stadionów zasiadło łącznie 118 697 kibiców. To najlepszy wynik w sezonie 2023/24. Najwięcej osób oglądało klasyk Legii z Widzewem. Przy Łazienkowskiej zasiadło 27 079 kibiców. 

Wysokim zainteresowaniem cieszyły się także mecze Lecha z Górnikiem i Śląska z Jagiellonią. W Poznaniu mecz obejrzało 22 047 fanów, a we Wrocławiu 19 297 osób. Łącznie w tym sezonie na stadionach ekstraklasy było już 651 040 kibiców.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Dumy z rekordu nie ukrywał Marcin Animucki, prezes zarządy Ekstraklasa SA. - Ten rekord jest potwierdzeniem świetnego odbioru rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy w ostatnich miesiącach. Wyraźny wzrost frekwencji na stadionach jest powodem do radości i efektem ciężkiej pracy wielu osób. Dziękuję wszystkim kibicom za obecność na stadionach i wspieranie swoich drużyn - powiedział cytowany przez oficjalną stronę rozgrywek.

Animucki wyróżnił także czynniki wpływające na zmiany we frekwencji. Chodzi o coraz lepszy poziom sportowy polskich drużyn, a także dobrą promocję spotkań przez kluby. - Naszym celem w tym sezonie jest przekroczenie łącznej liczby 3 miliony kibiców na stadionach. To bardzo realny scenariusz - dodał. 

Frekwencja na meczach siódmej kolejki ekstraklasy:

  • ŁKS Łódź - Warta Poznań (0:2): 9 763
  • Ruch Chorzów - Stal Mielec (1:1): 8 840
  • Radomiak Radom - Piast Gliwice (1:1): 8 481
  • Cracovia - Korona Kielce (0:0): 9 613
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze (1:1): 22 047
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (2:1): 19 297
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (1:0): 8 285
  • Legia Warszawa - Widzew Łódź (3:1): 27 079
  • Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice (2:0): 5 292

Przed przerwą reprezentacyjną liderem tabeli jest Legia Warszawa, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Czołową trójkę uzupełniają Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.