Pierwsze słowa Glika po powrocie do ekstraklasy. I wszystko jasne. "Bardzo na to liczę"

- Czuję emocje, ekscytację. Poznałem kolegów, całą otoczkę, mam nadzieję, że będzie to okres pełny sukcesów - powiedział Kamil Glik po transferze do Cracovii. W rozmowie z klubowymi mediami odniósł się także do kwestii powrotu do reprezentacji Polski.

Kamil Glik od początku lipca pozostawał wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Benevento. Interesowało się nim kilka klubów z ekstraklasy, ostatecznie zdecydował się dołączyć do Cracovii. Oficjalne ogłoszenie nastąpiło w środę 30 sierpnia, piłkarz podpisał dwuletni kontrakt.

Zobacz wideo Ale debiut byłego piłkarza w MMA! "Niejednego koksa pod dyskoteką ubiłem"

Kamil Glik piłkarzem Cracovii. Tak skomentował transfer. "Bardzo pozytywnie"

Obrońca udzielił już pierwszego wywiadu klubowym mediom, nagranie zostało opublikowane na kanale Cracovii. Tam zdradził, jak ocenia ten transfer. - Bardzo pozytywne. Emocji jest dużo, czuję się, jakbym wyjeżdżał, a nie wracał do Polski. 13 lat spędzonych za granicą to sporo czasu. Czuję emocje, ekscytację. Poznałem kolegów, całą otoczkę, mam nadzieję, że będzie to okres pełny sukcesów - powiedział.

Glik zdradził także, jak wyglądały negocjacje z ekstraklasowym klubem. - Po rozmowach z dyrektorem i trenerem sprawy potoczyły się bardzo szybko. Cracovia była bardzo zdecydowana. To duży polski klub, nie mogło być żadnej innej decyzji. Mnie bardzo zależało na tym, żeby wrócić do Polski, z różnych powodów, przede wszystkim ze względu na rodzinę. Po tylu latach jestem blisko domu, to dla mnie bardzo ważne - wyjaśnił.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

35-latek wskazał także, co może wnieść do nowego zespołu. - Będę mógł służyć pomocą na boisku i poza nim, ale mam nadzieję, że będę mógł się czegoś nauczyć od młodszych zawodników i tych, którzy mają większe doświadczenie w Polsce. Jestem pewien, że będziemy się świetnie uzupełniać. Ze względu na doświadczenie międzynarodowe liczę, że będę mógł pomóc drużynie w realizowaniu celów i będę mógł odcisnąć pieczęć na boisku. Mam nadzieję, że te dwa lata będą owocne, zdobędziemy wiele punktów i odniesiemy wiele zwycięstw - zakomunikował.

Kamil Glik o powrocie do reprezentacji Polski. "Bardzo na to liczę"

W trakcie wywiadu padło również pytanie o chęć gry w reprezentacji Polski. Glik nie ukrywał, że to jego cel i chce pojechać z kadrą na kolejną dużą imprezę. - Zdecydowanie bardzo na to liczę (powrót do reprezentacji - red.). To ostatnie pół roku było dla mnie trudne, nie było mnie na zgrupowaniu marcowym i czerwcowym. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nigdy się nie poddaję, że zawsze sobie poradzę na boisku  i się na nim obronię. Mam nadzieję, że wrócę do reprezentacji i pojadę z nią w przyszłym roku na Euro - oznjamił.

Poprzednim polskim klubem Kamila Glika był Piast Gliwice, gdzie występował w latach 2008-2010. Następnie grał w Palermo, Bari, Torino, Monaco oraz Benevento. Na koncie ma także 103 występy w reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.