Pierwszy taki zawodnik. Od razu przeszedł do historii polskiej piłki

Andrias Edmundsson niedawno został nowym piłkarzem Chojniczanki Chojnice. Pochodzący z Wysp Owczych obrońca wyszedł w pierwszym składzie w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko rezerwom Śląska Wrocław. I od razu przeszedł do historii.

Przez polskie ligi w minionych latach przewinęło się wielu obcokrajowców. Najczęściej byli to piłkarze pochodzący między innymi ze Słowacji lub innych naszych sąsiadów. Nie zabrakło również bardziej egzotycznych wątków jak na przykład Haitańczyk Wilde-Donald Guerrier, który grał w Wiśle Kraków i Wieczystej. Ostatnio w Polsce pojawił się kolejny ciekawy zawodnik. 

Zobacz wideo Znacząca koszulka byłego prezesa Wisły: To manifestacja

Andrias Edmundsson pierwszym zawodnikiem z Wysp Owczych w historii polskiej piłki

Pod koniec lipca Andrias Edmundsson przeniósł się z Aguilas FC (czwarty poziom rozgrywkowy w Hiszpanii) do Chojniczanki. Obrońca pochodzi z Wysp Owczych i szybko przeszedł do historii. W środę wyszedł w pierwszym składzie w meczu Pucharu Polski z rezerwami Śląska Wrocław. Tym samym stał się pierwszym Farerem, który zagrał w polskim zespole. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Edmundsson w przeszłości występował również B68 Toftir i drużynach młodzieżowych Sunderlandu. Później przez trzy lata był piłkarzem wspomnianego Aguilas FC, gdzie rozegrał łącznie tylko cztery mecze. Zawodnik ma już za sobą debiut w reprezentacji Wysp Owczych. Miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku w meczu towarzyskim z Kosowem (1:1). Później wystąpił jeszcze w starciu z Macedonią Północną w marcu tego roku. Jego licznik w kadrze na razie stanął na tych dwóch występach. 

Edmundsson może zmierzyć się z Polską

Edmundsson niedługo może mieć okazję do zmierzenia się z reprezentacją Polski. Mecz z Wyspami Owczymi w eliminacjach mistrzostw Europy odbędzie się już 7 września. Obrońcy zabrakło jednak na poprzednim zgrupowaniu kadry i nie może być pewny miejsca w składzie. 

Chojniczanka Chojnice pokonała rezerwy Śląska Wrocław 2:0 po golach Tomasza Mikołajczaka i Antoniego Prałata. Obecnie ekipa z Chojnic gra w II lidze, gdzie po trzech kolejkach zajmuje 13. miejsce z dorobkiem trzech punktów. 

Więcej o: