Niebywały wyczyn piłkarza Legii. Nie ma drugiego takiego piłkarza jak on

Legia Warszawa sięgnęła po pierwszy Superpuchar Polski od 2008 roku. Tym samym Artur Jędrzejczyk został najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii stołecznego klubu! W zestawieniu wyprzedził Jakuba Rzeźniczaka.

Sobotni mecz o Superpuchar Polski miał podobny przebieg do majowego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły i zdobywcę trofeum wyłonił konkurs rzutów karnych. A w nim bohaterem znów był Kacper Tobiasz. Legia sięgnęła po piąty w historii Superpuchar Polski - pierwszy od 2008 roku.

Zobacz wideo Dawid Kubacki wywalczyl złoto Igrzysk Europejskich! "Słyszałem, że taka impreza może się już nie powtórzyć"

Artur Jędrzejczyk wszedł do annałów historii. Prawdziwa legenda Legii

Dla Artura Jędrzejczyka wygrana z Rakowem oznaczała wywalczenie pierwszego w karierze krajowego Superpucharu. Tym samym obrońca został najbardziej utytułowanym piłkarzem Legii Warszawa w historii klubu. 

36-latek, który w lutym przedłużył kontrakt z klubem do końca sezonu 2023/24, oprócz Superpucharu ma na koncie także sześć mistrzostw Polski wywalczonych w latach 2013, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021 oraz sześć Pucharów Polski (2011, 2012, 2013, 2016, 2018, 2023). Ponadto wraz z Legią występował w europejskich pucharach. Łącznie Jędrzejczyk ma na koncie 346 oficjalnych meczów w barwach stołecznej drużyny. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jędrzejczyk pod względem ilości zdobytych trofeów wyprzedził w sobotę Jakuba Rzeźniczaka, który wywalczył z warszawianami 12 trofeów. Na podium tej klasyfikacji, dostępnej na portalu legionisci.com, jest także Michał Kucharczyk, Miroslav Radović oraz Marek Jóźwiak (11 osiągnięć).

Najbardziej utytułowani piłkarze Legii:

  • 1. Artur Jędrzejczyk - 6 mistrzostw Polski, 6 Pucharów Polski i Superpuchar Polski
  • 2. Jakub Rzeźniczak - 5 mistrzostw Polski, 6 Pucharów Polski i Superpuchar Polski
  • 3. Michał Kucharczyk - 5 mistrzostw Polski, 6 Pucharów Polski
  • 3. Miroslav Radović - 4 mistrzostwa Polski, 6 Pucharów Polski, Superpuchar Polski
  • 3. Marek Jóźwiak - 4 mistrzostwa Polski, 4 Puchary Polski, 2 Superpuchary Polski i Puchar Ligi 

Artur Jędrzejczyk wyprzedził Jakuba Rzeźniczaka. "Wykasowałem Kubę"

- Dostałem taką informację, że jestem najbardziej utytułowanym legionistom i bardzo mnie to cieszy. Nie jest łatwo być na podium. Wykasowałem Kubę Rzeźniczaka (śmiech). Ciężka praca przyniosła upragnione mistrzostwa, puchary Polski i w końcu ten superpuchar. Nigdy nie miałem celu, żeby kogoś gonić i być na szczycie, ale to przyszło samemu. Nie jest łatwo w polskiej lidze osiągnąć tyle trofeów i to miłe. Jeszcze trochę tutaj będę i mogę to poprawić - powiedział po meczu Artur Jędrzejczyk cytowany przez portal legioniści.com.

Przed Legią Warszawą i Jędrzejczykiem teraz start rozgrywek ligowych. W piątek 21 lipca o 20:30 warszawianie zmierzą się z ŁKS-em Łódź. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.