"Stało się!". Raków znalazł stadion na el. Ligi Mistrzów. Perełka za 150 mln

Raków Częstochowa znalazł stadion, na którym będzie rozgrywał mecze eliminacyjne do Ligi Mistrzów. Okazało się, że będzie to obiekt Zagłębia Sosnowiec, którego budowa kosztowała blisko 150 milionów złotych. - Marzę, żeby taki stadion powstał w Częstochowie - powiedział prezes Rakowa Piotr Obidziński, cytowany przez portal Silesia24.pl.

Raków Częstochowa był zdecydowanie najlepszą drużyną w zeszłym sezonie ekstraklasy i zasłużenie sięgnął po mistrzostwo. Dzięki temu weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wiąże się to jednak z pewnymi problemami. Największą bolączką klubu jest jego stadion, który nie spełnia warunków UEFA. Premier Mateusz Morawiecki zapowiada wsparcie w rozbudowie obiektu, ale obecnie działacze zespołu musieli znaleźć zastępcze miejsce. 

Zobacz wideo Były prezes Wisły Płock: Ja bym ich tam rozerwał

Raków Częstochowa będzie grał w Sosnowcu. Prezydent potwierdza

I szybko się to udało. Raków będzie rozgrywać mecze eliminacji Ligi Mistrzów na stadionie w Sosnowcu. Poinformował o tym prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. "Stało się" - napisał na Facebooku. - Marzę, żeby taki stadion powstał w Częstochowie. Przez najbliższy czas, miejmy nadzieję, że w pucharach europejskich zagramy na tym stadionie. A w przypadku niemożliwości z powodów budowlanych, infrastrukturalnych zagrania na naszym obiekcie, również mecze ekstraklasy - powiedział prezes Rakowa Piotr Obidziński, cytowany przez portal Silesia24.pl. I dodał, że klub zawarł trzyletnią umowę.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Budowa stadionu w Sosnowcu rozpoczęła się w maju 2019 roku, a oddany do użytku został trzy lata później. Koszt jego budowy wyniósł 147,9 miliona złotych. Obiekt jest zdecydowanie większy od stadionu Rakowa (pojemność 5 500) i może pomieścić 11 600 kibiców. W kompleksie sportowym znajdują się także stadion zimowy, hala sportowa, restauracje i muzeum sportu. - To były trzy ciężkie lata budowy w czasach pandemii - powiedziała prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego Karina Skowronek. 

Łatwy początek Rakowa w eliminacjach

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa zmierzy się z Florą Tallinn. Pierwszy mecz odbędzie się 11 lipca, a rewanż zaplanowany jest na 18 lipca. W przypadku awansu ekipę z Częstochowy może czekać trudne zadanie. Istnieje spora szansa, że w drugiej rundzie zagra z Karabachem Agdam. 

Więcej o: