Media: Zaczyna się. Legia już chce zmienić terminarz Ekstraklasy

Między meczami z Ordabasy Szymkent w II rundzie el. Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa ma zagrać przeciwko Cracovii w drugiej kolejce ekstraklasy. Stołeczny klub stara się o przełożenie tego spotkania, by skupić się na rywalizacji w Europie - podaje portal legia.net.

Wkrótce rozpocznie się kolejny sezon ekstraklasy. W meczu otwarcia, który odbędzie się 21 lipca o godz. 18:00, Warta Poznań zagra z Pogonią Szczecin. Pozostała trójka naszych pucharowiczów, czyli Legia Warszawa, Raków Częstochowa i Lech Poznań, zagra odpowiednio z ŁKS-em Łódź, Jagiellonią Białystok i Piastem Gliwice. Jak to zwykle bywa przy grze w eliminacjach, nasze kluby muszą łączyć rywalizację w Europie z grą w ekstraklasie. Czasem jednak może się zdarzyć, że terminarz jest wyjątkowo niekorzystny.

Zobacz wideo Sławomir Peszko ujawnia, dlaczego zakończył karierę. "Ciężko mi dojść do siebie"

Legia chce sobie pomóc w pucharach. Może przełożyć mecz w ekstraklasie

Legia Warszawa zaczyna rywalizację w el. Ligi Konferencji Europy, tak jak pozostałe nasze drużyny, od drugiej rundy, gdzie zagra dwumecz z Ordabasy Szymkent z Kazachstanu. Pierwszy mecz między tymi zespołami odbędzie się na wyjeździe, prawdopodobnie 27 lipca. W przypadku rywalizacji z drużynami z tej części Europy Wschodniej oczywiste jest, że podróż w obie strony zajmie wiele godzin. Portal legia.net informuje, że stołeczny klub będzie chciał przełożyć termin swojego spotkania w drugiej kolejce ekstraklasy.

Pierwotnie Legia miała zagrać na wyjeździe z Cracovią w niedzielę 30 lipca o godz. 20:00. Powyższy serwis podaje, że jeśli wicemistrzowie Polski wylecą z Kazachstanu w piątek rano, to pojawią się w stolicy późnym popołudniem. Potem piłkarze mieliby się pojawić na sobotnim rozruchu, a następnie udać się w podróż do Krakowa. W najbliższym czasie powinniśmy się dowiedzieć, czy działania Legii przyniosą oczekiwany skutek.

Warto dodać, że w trakcie rund kwalifikacyjnych do europejskich pucharów kluby mogą przełożyć maksymalnie dwa ligowe mecze. Drugi mecz Legii z Ordabasy Szymkent ma się odbyć 3 sierpnia w Warszawie. W trakcie walki o fazę grupową Ligi Konferencji Europy Legia zagra w ekstraklasie z Ruchem Chorzów (6.08), Puszczą Niepołomice (13.08), Koroną Kielce (20.08) oraz Pogonią Szczecin (26.08).

Więcej o: