Oficjalnie: Puszcza znalazła stadion. To tu rozgrywać będzie mecze ekstraklasy

Wiadomo, gdzie Puszcza Niepołomice będzie rozgrywać mecze w ekstraklasie. Beniaminek pierwotnie miał gościć na stadionie Wisły Kraków przy ulicy Reymonta, ale zmienił plany. W roli gospodarza wystąpi na oddalonym o 2,5 kilometra obiekcie Cracovii.

Puszcza Niepołomice awansowała do ekstraklasy po wygraniu 3:2 finałowego barażu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Beniaminek nie będzie mógł jednak rozgrywać spotkań domowych na swoim obiekcie, ponieważ warunki nie zezwalają na transmisję spotkań w ramach jakości Ekstraklasa Live Park. Z tego powodu niepołomiczanie musieli szukać innego stadionu i pierwotnie w najwyższej klasie rozgrywkowej mieli występować na stadionie Wisły Kraków. 

Zobacz wideo To ja obudziłem zespół z Mołdawii. Biorę to na siebie

Puszcza Niepołomice nie zagości u Wisły Kraków. Wybrali jej największego rywala

Rozgrywaniu meczów Puszczy na obiekcie przy ulicy Reymonta sprzeciwiali się fanatycy krakowskiego zespołu, który przegrał z ekipą z Niepołomic 1:4 w półfinale baraży. - Stadion przy Reymonta to dla nas miejsce święte. Mówimy jasno i wprost: nie chcemy, by Puszcza swoje mecze rozgrywała właśnie tutaj. Po drugiej stronie Błoń jest miejsce, gdzie mają doświadczenie z obsługiwaniem tak niewielkiej grupy kibiców - pisali fanatycy w oficjalnym oświadczeniu. 

Przyniosło to efekty, bo Puszcza z pewnością na Wiśle nie zagra. Pozostanie jednak w Krakowie, ale na oddalonym o 2,5 kilometra stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży. Tam obie drużyny będą rozgrywały swoje mecze domowe, czyli obiekt będzie gościł ekstraklasę w każdy weekend. 

- Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc Puszczy. Z pewnością kibice niepołomickiego klubu będą mogli czuć się bezpiecznie na naszym stadionie. Co więcej, sympatycy naszego klubu są do pomysłu gry Puszczy przy Kałuży przychylnie nastawieni - przekazał w oświadczeniu dyrektor generalny Cracovii,  Krzysztof Woźniak. 

Nie wiadomo, jak długo potrwa pobyt Puszczy Niepołomice na krakowskim obiekcie. Beniaminek ekstraklasy będzie starał się wrócić na swój obiekt w Niepołomicach, ale do tego będzie potrzebował zgody organów decyzyjnych. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Pierwszy mecz przy ulicy Kałuży w Krakowie Puszcza Niepołomice rozegra 5 sierpnia ze Stalą Mielec. Wcześniej debiutantów w ekstraklasie czekają wyjazdowe starcia z Widzewem Łódź i Jagiellonią Białystok. 

Więcej o: