Media: Śląsk Wrocław rozbije bank. Gwiazdor ma ofertę z czołowej ligi Europy

Pomocnik Śląska Wrocław John Yeboah znajduje się obecnie we Francji, gdzie negocjuje warunki kontraktu z jednym z klubów Ligue 1 - poinformował Jakub Seweryn ze Sport.pl. Jeśli piłkarz dogada się z nowym klubem, to prawdopodobnie ustanowi nowy rekord transferowy.

Kiedy sześć kolejek przed końcem sezonu Jacek Magiera obejmował stery w Śląsku Wrocław, sytuacja klubu była dramatyczna. Ostatecznie cudem utrzymał się w ekstraklasie. Pomimo licznych spekulacji szkoleniowiec pozostanie na stanowisku i za parę tygodni ponownie rozpocznie walkę o jak najwyższą lokatę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Do zmian może dojść jednak w kadrze zespołu, ponieważ jeden z zawodników otrzymał interesującą ofertę z zagranicy.

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

John Yeboah blisko francuskiego klubów. Piłkarz właśnie ustala szczegóły kontraktu

Największe zainteresowanie wzbudza gwiazda zespołu John Yeboach. Jeszcze jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że znalazł się w kręgu zainteresowań jednego z niemieckich klubów. Ponadto chciał go rzekomo również Raków Częstochowa.

Ostatnio chodziły słuchy o testach 22-latka we Francji. W poniedziałek dziennikarz Sport.pl Jakub Seweryn przekazał, że Yeboah wyjechał już do jednego z francuskich klubów, aby ostatecznie dopiąć szczegóły oferty indywidualnej. Jednocześnie zdementował plotki zarówno o tygodniowych testach piłkarza, jak i doniesienia o tym, że tajemniczym zespołem jest Clermont, w którym występuje Mateusz Wieteska.

- Różnice między Śląskiem a klubem Ligue 1 nie są duże, ale faktycznie jakieś są. Śląsk nie musi sprzedawać Niemca za wszelką cenę, a jeśli jednak nie dojdzie do porozumienia, to Yeboah wróci w poniedziałek - zakomunikował na Twitterze.

Dziennikarz "Super Expressu" Marcin Torz dodał, że zainteresowana drużyna ma być gotowa zapłacić za niego ponad trzy miliony euro. Gdyby tak się stało, to pomocnik ustanowiłby nowy rekord klubu. Do tej pory należy on do Przemysława Płachety, który kilka lat temu odszedł do Norwich właśnie za trzy miliony euro.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Yeboah przybył do Polski w lipcu ubiegłego roku, kiedy odszedł z zespołu Willem II. Przez niespełna rok zgromadził w barwach Śląska 36 występów, w których strzelił 13 goli i zanotował dwie asysty. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2025 roku. Portal Transfermarkt wycenia go na 1,5 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Agora SA