Niesamowity wyczyn ŁKS-u! Są jak FC Barcelona. Drugi taki przypadek w historii

ŁKS Łódź zagra ponownie w ekstraklasie, ale to nie jedyny sukces klubu w sezonie 2022/23. Oprócz pierwszej drużyny awanse do wyższych lig zanotowały także druga i trzecia drużyna. To oznacza, że klub zanotował aż trzy awanse w jednym sezonie. Niesamowite osiągnięcie!

Łódź będzie miała w przyszłym sezonie derby w ekstraklasie, co jest spowodowane bardzo dobrym sezonem ŁKS-u. Piłkarze Kazimierza Moskala wygrali rozgrywki I ligi z dorobkiem 66 punktów i zanotowali tylko sześć porażek w całych rozgrywkach. To jednak niejedyny sukces klubu. 

Zobacz wideo Szczęsny: Męczy mnie już to pytanie

ŁKS Łódź z trzema awansami. Kapitalna passa polskiej drużyny

Oprócz pierwszego zespołu awans do wyższych lig zanotowały także druga i trzecia drużyna ŁKS-u. Rezerwy łódzkiego klubu zagrają w przyszłym sezonie w II lidze, dzięki zwycięstwu w grupie pierwszej III ligi. Łodzianie w 34 meczach zgromadzili 68 punktów i o cztery oczka wyprzedzili drugą Legionovię Legionowo. Dzięki temu łódzki klub w kolejnym sezonie będzie mierzył się z takimi zespołami jak KKS Kalisz, Stomil Olsztyn czy też rezerwy Lecha Poznań.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Chwilę chwały przeżyła także trzecia drużyna ŁKS-u, która w sezonie 2022/23 występowała w łódzkiej klasie okręgowej. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca uzyskała ona promocję do IV ligi. ŁKS wyprzedził w tabeli o sześć punktów drugi Stal Głowno. 

ŁKS Łódź niczym FC Barcelona. Wielki sezon łodzian

Dla ŁKS-u to niesamowity wyczyn. Trzy awanse w jednym sezonie nie zdarzają się w Polsce zbyt często. Łodzianie będą mogli pochwalić się w przyszłych rozgrywkach trzema zespołami na poziomie centralnym. Można powiedzieć, że klub ustrzelił hat-tricka.

Awanse ligowych drużyn ŁKS-u Łódź w sezonie 2022/2023:

  • ŁKS Łódź - 1. miejsce w I lidze, awans do ekstraklasy
  • ŁKS II Łódź - 1. miejsce w III lidze, awans do II ligi
  • ŁKS III Łódź - 1. miejsce w lidze okręgowej, awans do IV ligi

A dlaczego ten wynik jest niesamowity? Dlatego, że ŁKS został dopiero drugim klubem w Europie, który w tym sezonie wygrał aż trzy ligi. Podobnym osiągnięciem może poszczycić się FC Barcelona, która została mistrzem Hiszpanii w piłce nożnej kobiet, a ponadto żeńska drużyna była najlepsza w rezerwach oraz w regionalnej drugiej lidze Katalonii. Ponadto blisko tego osiągnięcia w przeszłości było Dynamo Kijów. W 1997 roku klub ze stolicy Ukrainy został mistrzem kraju, a jego drugi i trzeci zespół awansowały ligę wyżej.

Co ciekawe, ŁKS wygrał trzy ligi w jednym sezonie także... 99 lat temu. W 1924 roku pierwszy zespół został mistrzem łódzkiej A Klasy, drugi zespół wygrał B Klasę, a trzeci C Klasę.

Więcej o: