Zmiany w Śląsku Wrocław. Biorą człowieka z przeszłością w Rakowie

David Balda został nowym dyrektorem sportowym Śląska Wrocław, zastępując na tym stanowisku Dariusza Sztylkę, zwolnionego z początkiem kwietnia. Czech ma ściśle współpracować z trenerem Jackiem Magierą. - Pracowałem jako skaut, agent piłkarski, jak i dyrektor sportowy. Na pewno mogę o sobie powiedzieć, że posiadam kompleksową wiedzę - mówi Balda, cytowany w komunikacie klubu.

Śląsk Wrocław zdołał wywalczyć utrzymanie w ekstraklasie kosztem Wisły Płock. Spora w tym zasługa Jacka Magiery, który zastąpił Ivana Djurdjevicia w końcówce sezonu i podołał zadaniu. Ostatecznie obie strony zdecydowały się na przedłużenie współpracy do końca czerwca 2025 roku. Jest pewne prawdopodobieństwo, że ze Śląska odejdą Krzysztof Paluszek i Michał Hetel, czyli dyrektor akademii i szef skautingu, o czym informuje portal weszlo.com. Klub teraz ogłosił nowego dyrektora sportowego.

Zobacz wideo Lukas Podolski potwierdza! Kapitalna wiadomość dla Polaków

Śląsk wybrał nowego dyrektora sportowego. To były pracownik Rakowa Częstochowa

Śląsk Wrocław poinformował w komunikacie, że David Balda został nowym dyrektorem sportowym. Czech został następcą Dariusza Sztylki, którego zwolniono na początku kwietnia. "Pracowałem jako skaut, agent piłkarski, jak i dyrektor sportowy. Na pewno mogę o sobie powiedzieć, że posiadam kompleksową wiedzę na temat negocjowania kontraktów, jestem znany na rynku i wiem, gdzie szukać piłkarzy. Zawsze staram się patrzeć na nich trochę inaczej" - mówił Balda, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

David Balda pracował w roli dyrektora sportowego Banika Ostrawa w latach 2014-2016, a potem sprawował tę samą rolę w Rakowie Częstochowa. Współpraca w tej roli jednak trwała tylko przez cztery miesiące, ponieważ działania Baldy nie były wykonane na takim poziomie, na jakim oczekiwał tego właściciel Michał Świerczewski. Potem przez ponad dwa lata w Rakowie był odpowiedzialny za skauting międzynarodowy. W sezonie 21/22 Balda odpowiadał za politykę transferową i kadrową FK Senica.

Balda ma ściśle współpracować z Jackiem Magierą, co klub podkreśla w komunikacie. "Bardzo ważna przy podjęciu współpracy była dla mnie postać trenera. Jeżeli pomiędzy dyrektorem sportowym i szkoleniowcem pierwszej drużyny nie ma wspólnej chemii, to dla mnie taka współpraca nie ma sensu. Spotkałem się z Jackiem Magierą, rozmawialiśmy i muszę przyznać, że to bardzo doświadczony szkoleniowiec, jeden z najlepszych w Polsce. Jego trenerskie CV robi naprawdę duże wrażenie" - komentuje nowy dyrektor sportowy.

Więcej o: