Kapitalne wieści dla Legii Warszawa przed LKE. Faza grupowa o krok bliżej

Legia Warszawa rozpocznie zmagania w Lidze Konferencji Europy. od drugiej rundy. Wiadomo już było, że będzie w niej rozstawiona. Teraz stołeczny klub dostał dobre wieści w sprawie potencjalnego udziału w trzecim etapie.

Legia Warszawa ma za sobą udany sezon. Drużyna Kosty Runjaicia zakończyła go z Pucharem Polski na koncie, ale dobrze spisywała się również w ekstraklasie. Ostatecznie zajęła drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 66 punktów. Dzięki temu zapewniła sobie udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. 

Zobacz wideo Były prezes Wisły Płock: Ja bym ich tam rozerwał

Legia Warszawa rozstawiona w trzeciej rundzie. Świetne wieści 

Rozpocznie je od drugiej rundy i już wcześniej wiadomo było, że będzie w niej rozstawiona. Ekipa z Warszawy nie mogła być jeszcze pewna rozstawienia w kolejnym etapie. W poniedziałek otrzymała w tej sprawie dobre wieści. Austriacki Wolfsberger przegrał po dogrywce z Austrią Lustenau (1:2) baraż o udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Jak przekazał Jan Sikorski, dzięki temu Legia będzie rozstawiona również i w trzeciej rundzie. 

Są to świetne wiadomości dla Legii Warszawa. Rozstawienie oznacza, że wicemistrzowie Polski mogą trafić na potencjalnie słabszego rywala. Aby awansować do fazy grupowej, trzeba przejść cztery rundy kwalifikacyjne. Rozstawiony w drugim i trzecim etapie jest również Lech Poznań. W eliminacjach weźmie udział także Pogoń Szczecin, ale w odróżnieniu od dwóch wyżej wspomnianych polskich zespołów, nie będzie rozstawiona. 

W drugiej rundzie potencjalni rywale Lech i Legii to między innymi Hammarby, Worskła Połtawa, Aarhus lub FC Luzern. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trudna droga Rakowa Częstochowa

Mistrzem Polski w niedawno zakończonym sezonie został Raków Częstochowa i w związku z tym zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zmagania rozpocznie od pierwszej rundy i podobnie jak Pogoń, nie będzie rozstawiony. Z tego powodu już od samego początku może czekać go trudne zadanie. Wśród potencjalnych rywali Rakowa można wymienić między innymi Karabach Agdam lub Sheriff Tyraspol. 

Losowanie par drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji odbędzie się 21 czerwca. Pierwsze mecze zaplanowane są na 27 lipca, a rewanże na 3 sierpnia. Z kolei pary pierwszego etapu eliminacji Ligi Mistrzów poznamy 20 czerwca. Raków rozpocznie zmagania 11 lub 12 lipca. Rewanżowe starcia odbędą się 18 i 19 lipca. 

Więcej o: