Bundesliga zawitała do Zabrza. Podolski załatwił sprawę i kasę

Lukas Podolski znów przysłużył się Zabrzu. Piłkarz Górnika przekonał Bundesligę do wybudowania w tym mieście boiska w ramach programu "Common Ground". - Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca - powiedział.

Lukas Podolski dołączył do Górnika Zabrze latem 2021 roku i od tego czasu jest zaangażowany także w projekty pozasportowe. Jego rozpoznawalność pomaga przyciągać inwestorów, którzy wykładają środki finansowe na realizację różnych przedsięwzięć.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Lukas Podolski wspomógł budowę boiska w Zabrzu. "W Bundeslidze mam status gwiazdy"

Tym razem 37-latek zwrócił się do Bundesligi, która od lat realizuje inicjatywę "Bundesliga Common Ground", mająca na celu popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Działania te realizuje poprzez budowanie i remontowanie boisk piłkarskich na świecie. Z programu skorzystały takie kraje jak Argentyna, Brazylia, Meksyk, Niemcy czy Stany Zjednoczone.

Od niedawna w gronie beneficjentów jest również Polska. W środę 24 maja w Zabrzu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego tego typu obiektu. - Nie ma co ukrywać, że miałem swój udział w tej lokalizacji. W Bundeslidze mam status gwiazdy i po prostu im powiedziałem, że to musi być Zabrze. Bardzo się cieszę, że powstają takie miejsca. Sam zaczynałem grać w dużo gorszych warunkach, po prostu na ulicy - powiedział Podolski, cytowany przez oficjalną stronę miasta Zabrze.

Szkółka Łukasza Piszczka triumfuje na nowym boisku w Zabrzu

Wydarzeniu towarzyszył także piknik, na którym przygotowano liczne atrakcje. Na nowym boisku zorganizowano miniturniej piłkarski - wśród chłopców triumfowała szkółka Łukasza Piszczka z Goczałkowic, której partnerem jest Borussia Dortmund, a wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego Górnik Zabrze. Poza tym można było zobaczyć z bliska paterę wręczaną triumfatorowi Bundesligi.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lukas Podolski występował w Bundeslidze w barwach dwóch klubów, Bayernu Monachium i FC Koeln. Z pierwszym z nich wygrał te rozgrywki w sezonie 2007/08. Jego bilans w tej lidze to 210 meczów, 70 bramek oraz 37 asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.