Wiadomo kiedy wyjaśni się przyszłość Urbana. Górnik Zabrze zadecyduje

Choć Jan Urban utrzymał Górnika w ekstraklasie, nie był pewny pozostania w klubie. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Michał Zichlarz. Jego zdaniem trener będzie kontynuował pracę w Zabrzu. "Dobre wieści z Górnika" - napisał na Twitterze.

W czerwcu zeszłego roku Jan Urban został zwolniony z Górnika Zabrze. Jego miejsce zajął Bartosch Gaul. Drużyna radziła sobie bardzo słabo i poważnie groził jej spadek. W związku z tym działacze zwolnili niemieckiego trenera i ponownie zgłosili się po Urbana, który wciąż miał ważny kontrakt z klubem. Pod jego wodzą Górnik grał zdecydowanie lepiej i w 31. kolejce zapewnił sobie utrzymanie po pokonaniu 2:0 Warty Poznań. Obecnie plasuje się na szóstym miejscu z 47 punktami na koncie. 

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Przełom w sprawie Jana Urbana. Ma zostać w klubie na dłużej

Mimo to Urban nie mógł być pewny zostania w zespole na dłużej. - Zobaczymy, czy trenerowi spodoba się nasz projekt na nowy sezon i czy zaaprobuje zawodników, których chcemy pozyskać - powiedział dyrektor sportowy Górnika Łukasz Milik w rozmowie dla stacji CANAL+ Sport. Teraz w tej sprawie nastąpił przełom i dobre wieści przekazał Michał Zichlarz. "Dobre wieści dochodzą z Górnika. Najprawdopodobniej jutro klub ogłosi, że nowy kontrakt podpisał Jan Urban." - napisał na Twitterze. 

Decyzja działaczy wydaje się słuszna, ponieważ Urban po raz kolejny udowodnił, że zasłużył na tę szansę. W zeszłym sezonie, kiedy prowadził Górnika, spisał się świetnie i zakończył rozgrywki na ósmym miejscu. Teraz może nawet poprawić ten wynik. 

Lukas Podolski również na dłużej w Górniku Zabrze

To nie koniec dobrych wieści dla fanów Górnika. Niedawno klub oficjalnie ogłosił, że nowy kontrakt podpisał Lukas Podolski. Niemiec przedłużył umowę o dwa lata. - Zostaję z wami na dłużej - powiedział w nagraniu na Twitterze. Drużynę z Zabrza czeka teraz ostatni mecz w ekstraklasie. W najbliższą sobotę o godzinie 17:30 zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.