Rewolucja w Cracovii. Odchodzą kluczowe nazwiska. Przyszłość innych niepewna

Podczas konferencji prasowej przed ostatnim spotkaniem w tym sezonie szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński zdradził nazwiska trzech piłkarzy, którzy żegnają się z klubem z końcem czerwca. Nadal niejasna jest również jego przyszłość w krakowskim klubie. - Rozmawiałem z profesorem Januszem Filipiakiem, ale decyzji nadal nie ma - zakomunikował.

Do końca obecnego sezonu ekstraklasy pozostała już tylko jedna kolejka. Pomimo tego, że Cracovia bardzo słabo radzi sobie w ostatnich tygodniach, już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W klubie nie dzieje się jednak zbyt dobrze. Nie tak dawno poinformowaliśmy, że władze krakowskiego podmiotu w celu szukania funduszy podjęły decyzję o niezgłaszaniu drużyny rezerw do rozgrywek III ligi w przyszłym sezonie. To jednak nie wszystkie złe wieści dla kibiców klubu.

Zobacz wideo Monika Fedusio najlepszą siatkarką sezonu! "Ten wybór nie był oczywisty"

Trzech kluczowych piłkarzy odchodzi z Cracovii. Kontraktu nie przedłużył również Konoplyanka

W najbliższą sobotę Cracovia rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie, w którym zmierzy się z walczącą o pozostanie w ekstraklasie Wisłą Płock. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec krakowskiego klubu Jacek Zieliński został zapytany o to, czy kibice będą mogli zobaczyć w tym ostatnim meczu żegnającego się z klubem Michala Siplaka. Odpowiedział, zdradzając również nazwiska dwóch innych piłkarzy, którzy nie przedłużyli kontraktu z Cracovią i nie pojawią się na boisku w starciu z Wisłą.

- Ten ostatni mecz to nie jest piknik i my sobie zdajemy z tego sprawę, że nie możemy tutaj robić jakiejś zabawy, kiedy gramy poważne spotkanie. Michala Siplaka, Karola Niemczyckiego i Kamila Pestkę (...) chcemy po prostu pożegnać w przerwie meczu - zakomunikował.

Gryf Wejherowo "To jest skandal". Szokujące sceny w meczu polskiej ligi. "Drugi cios zgasił mi światło"

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Ponadto z końcem czerwca umowa wygasa również Jewhenowi Konoplyance. Jego trener zamierza jednak włączyć do kadry meczowej. - Nie chcemy robić bałaganu i nie wiadomo czego. On ma być gotowy do gry w sobotę, natomiast później będziemy się zastanawiać, co dalej - przekazał Zieliński.

Kylian Mbappe zgadza się na transfer, ale klub stawia warunek. Mają plan Kylian Mbappe zgadza się na transfer, ale klub stawia warunek. Mają plan

Niepewna przyszłość Jacka Zielińskiego. Nie ma decyzji w sprawie jego przyszłości

Szkoleniowiec Cracovii również jest niepewny swojej przyszłości, ponieważ do tej pory nie podpisał nowego kontraktu. - Ja tych wątpliwości nie rozwieję, bo może to zrobić tylko pan profesor Janusz Filipiak. Rozmawiałem z nim, ale decyzji nadal nie ma. Nie zaprząta mi to jednak głowy przed meczem, bo ja potrafię pewne rzeczy oddzielić. Gramy bardzo ważne spotkanie u siebie, które stało się meczem życia dla Wisły Płock. Ale my też chcemy się pokazać z jak najlepszej strony, zakończyć ten sezon w dobrym stylu i to jest dla mnie najważniejsze - podsumował.

Cracovia zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Wisła Płock z 37 punktami na koncie znajduje się obecnie w strefie spadkowej. Wszystkie spotkania 34. kolejki ekstraklasy odbędą się w sobotę 27 maja o godzinie 17:30. 

Więcej o: