Znów to samo. Kibice Lecha "błyszczą" we Florencji. Dantejskie sceny [WIDEO]

Przed rewanżowym meczem z Fiorentiną pseudokibice Lecha Poznań wdali się w uliczne walki z sympatykami włoskiej drużyny. W ruch poszły balustrady i słupy drogowe. To kolejny tego typu incydent z udziałem fanów Lecha w europejskich miastach.

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy Fiorentina rozniosła Lecha 4:1. Bramki dla drużyny gości zdobyli Arthur Cabral, Nicolas Gonzalez, Giacomo Bonaventura oraz Jonathan Ikone. Honorowe trafienie poznańskiej drużyny zanotował Kristoffer Velde.

Zobacz wideo Sport.pl Fight odc. 13

Walki pseudokibiców. Rozróba we Florencji po wizycie fanów Lecha

Lech Poznań wciąż walczy o półfinał Ligi Konferencji Europy. Aby tego jednak dokonać, musi dzisiaj odrobić trzybramkową stratę z pierwszego spotkania z Fiorentiną. Fani wielkopolskiego klubu mają jednak nadzieję na cud i licznie pojechali wspierać swoją drużynę. Media podają, że na wyjazd wybrało się ponad dwa tysiące kibiców z Polski.

Niestety po przyjeździe sympatyków Lecha internet obiegają nagrania z fanami poznańskiego zespołu w roli głównej. W mediach społecznościowych opublikowano film przedstawiający walkę uliczną pomiędzy fanami obu klubów.

Nagranie ukazuje kilku kibiców Lecha ubranych w niebieskie barwy, którzy wdali się w potyczkę z miejscowymi, szarpiąc za metalowe barierki oddzielające obie grupy. W pewnym momencie doszło do wymiany ciosów, a w ruch poszły nawet żeliwne słupki uliczne, rzucone w stronę lechitów przez Włochów.

To nie pierwszy raz, gdy w tym sezonie pseudokibice Lecha uczestniczą w zamieszkach na wyjazdowych meczach. Przed spotkaniem 1/8 finału Ligi Konferencji z Djurgarden wielkopolscy fani wdarli się w walkę ze szwedzką policją, co skończyło się aresztowaniem dwóch z nich.

Mecz rewanżowy Fiorentiny z Lechem odbędzie się już dzisiaj, w czwartek 20 kwietnia o godzinie 18:45. Tranmisja będzie dostępna jedynie w platformie streamingowej Viaplay. Zapraszamy do Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE, gdzie przeprowadzona zostanie relacja z tego spotkania.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: