Media: Sensacyjny powrót w ekstraklasie coraz bliżej. Rok temu zwolnili go bez żalu

Śląsk Wrocław rozważa ponowne sprowadzenie Jacka Magiery - poinformował Karol Bugajski z "Przeglądu Sportowego". Władze klubu są gotowe, aby rozstać się z Ivanem Djurdjeviciem, a Magiera ma być głównym kandydatem do jego zastąpienia. Decydującym argumentem ma być fakt, że 46-latek ma nadal obowiązujący kontrakt ze Śląskiem.

Fatalnie wyglądają ostatnie tygodnie w Śląsku Wrocław. Zapowiada się, że klub czeka dramatyczna walka o utrzymanie. W sześciu ostatnich spotkaniach ligowych piłkarze Ivana Djurdjevicia zdobyli zaledwie trzy punkty i znajdują się aktualnie w strefie spadkowej. Cierpliwość władz wrocławskiego klubu dobiega końca. Z posadą dyrektora sportowego pożegnał się już Dariusz Sztylka, a następny w kolejce ma być serbski szkoleniowiec. Jest już kandydat, który mógłby go zastąpić.

Zobacz wideo Legia Warszawa rozbije bank dla piłkarza?

Jacek Magiera może powrócić na ławkę trenerską Śląska Wrocław. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca

Jak poinformował Karol Bugajski z "Przeglądu Sportowego", władze Śląska rozważają powrót na ławkę trenerską Jacka Magiery. Dziennikarz określił to jako "jeden z realnie rozważanych scenariuszy". Szkoleniowiec mógłby w ratowaniu drużyny przed spadkiem bo zna większość piłkarzy. Szkoleniowiec rozstał się z klubem 8 marca ubiegłego roku, ale nadal jest związany kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

W ostatnich dniach media spekulowały również, że przedstawiciele wrocławskiego klubu myślą nad ponownym zakontraktowaniem Ryszarda Tarasiewicza. Gdyby taki scenariusz został wprowadzony w życie, to doświadczony szkoleniowiec powróciłby na ławkę Śląska po blisko 13 latach.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Po 28 kolejkach Śląsk zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Najbliższy mecz rozegra w niedzielę 23 kwietnia, kiedy na wyjeździe zmierzy się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Górnikiem Zabrze. Piłkarze Jana Urbana są obecnie na 14. miejscu, mając punkt więcej od Śląska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.