Eksperci mówią jednym głosem po meczu Legii z Rakowem. Jaśniej się nie da

"Kapitalny mecz, świetny klimat", "hit zdecydowanie nie zawiódł", "meczycho" - czytamy na Twitterze po meczu Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa. Stołeczny klub wygrał 3:1, a dziennikarze zachwycili się widowiskiem i jednogłośnie stwierdzili, że zwycięstwo było zasłużone.

W sobotę byliśmy świadkami hitowego meczu w ekstraklasie. Legia Warszawa podejmowała na własnym stadionie Raków Częstochowa. Było to starcie lidera z wiceliderem. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy pewnie wygrali to spotkanie 3:1. I to bardzo dobra wiadomość dla kibiców Legii, bo ich klub zmniejszył stratę do Rakowa do sześciu punktów. Do końca sezonu zostało jeszcze osiem kolejek. 

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Eksperci komentują zwycięstwo Legii

Mecz był bardzo emocjonujący, a po jego zakończeniu zwycięstwo Legii skomentowali dziennikarze i eksperci. "Raków dawno nie był tak zdominowany. Bardzo, bardzo mocne 30 minut Legii. A tu człowiek pisze tweeta i cyk, już tylko 2:1. Meczycho" - skwitował Jakub Seweryn ze Sport.pl. I w podobnym tonie wypowiedział się Dominik Wardzichowski: "Ależ Legia jest napakowana i naładowana pozytywną energią. Przed takim meczem łatwo się przegrzać, a tu zgadza się walka i jakość. Zasłużone prowadzenie".

"Najlepszy mecz Legii od bardzo dawna" - napisał Bogusław Leśnodorski, były właściciel Legii. "Wątpię, żeby Raków zagrał jeszcze raz taką kaszanę w defensywie. I tak zrobią to mistrzostwo. Ale ten mecz to mocne uwiarygodnienie Legii. Świetna średnia 2,11 pkt/mecz, w "normalnym" sezonie (bez wybitnego Rakowa) byłoby mistrzostwo. Liczymy na trzy polskie ekipy w grupie?" - dodał Damian Smyk z Weszło. 

"W pierwszej połowie Legia pożarła Raków, w drugiej Raków próbował pożreć Legię, ale nie dziś - nie przy tej publice. Kapitalny mecz, świetny klimat." - stwierdził Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego". "Ale to jest dobry piłkarsko mecz. Nie zapomnijmy o tym opisując wydarzenia z niego. Jeden z lepszych w tym sezonie" - wtórował mu Karol Szumilcz dziennikarz Canal+Sport. 

Mateusz Rokuszewski zauważył, że przegrana i topniejąca przewaga nad rywalem może negatywnie wpłynąć na piłkarzy Rakowa. I tu ważne będzie podejście trenera. "Teraz przed Markiem Papszunem kluczowa robota - dotrzeć do głów i przekonać, że to tylko wypadek przy pracy. Przed chwilą imponująca seria 18 meczów bez porażki (z PP - 21), w tym 15 zwycięstw, ale po takim meczu można trochę zgubić rytm." - napisał dziennikarz Canal+Sport. 

"Pojmując mecz jako sumę pojedynków zwycięstwo Legii w pełni logiczne i uzasadnione. Niemal na każdej pozycji mieli dziś lepszego piłkarza niż Raków. Pekhart>Gutek/Musiolik, Josue>Ivi, Wszołek>Tudor, Mladen>Kun, Slisz>Papanikolau. I tak pozycja po pozycji." - zwrócił z kolei uwagę Krzysztof Marciniak ze stacji Canal+Sport. 

"Hit zdecydowanie nie zawiódł. Gole, tempo, walka. Legia dziś świetnie zorganizowana. Z bardzo dobrym planem na grę w defensywie. Do tego energia niosła z trybun. Raków z pierwszą porażką od września." - dodał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl 

Więcej o: