Wielka kasa dla Legii. Zarobiła więcej, niż się wydawało. Wszystko dzięki jednej transakcji

Mateusz Wieteska w 2022 roku odszedł z Legii Warszawa do francuskiego Clermont, występującego w Ligue 1. Po opublikowaniu przez warszawian sprawozdania finansowego, wiadomo, ile tak naprawdę kosztował obrońca.

Legia Warszawa opublikowała sprawozdanie finansowe za sezon 2021/2022, w którym przedstawiła dane na temat wydatków i przychodów, a także wielu różnych działalności klubu w ostatnim sezonie. Bilans sporządzony przez spółkę na dzień 30 czerwca 2022 roku wykazał skumulowaną stratę z lat ubiegłych w wysokości 114 951 478,14 zł oraz stratę netto za rok finansowy zakończony 30 czerwca 2022 roku w wysokości 10 398 454,19 zł. Natomiast dodatnie saldo kapitału własnego wyniosło 3 323 878,80 zł. Ujawniono też, że Mateusz Wieteska został sprzedany za większą kwotę, niż szacowano.

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Wiemy, ile naprawdę kosztował Mateusz Wieteska. Dobry biznes Legii Warszawa

Mateusz Wieteska to wychowanek Legii Warszawa, w której spędził łącznie osiem lat, zaliczając po drodze kilka wypożyczeń, m.in. do Górnika Zabrze. W lipcu ubiegłego roku pożegnał się z ekstraklasą i ruszył na zachód. Po Wieteskę zgłosił się beniaminek francuskiej Ligue 1, Clermont Foot.

Szacowano wówczas, że za środkowego obrońcę Francuzi zapłacili około 1,3 miliona euro. Jak jednak wykazuje sprawozdanie finansowe opublikowane przez Legię, 15-krotny mistrz Polski na Wietesce zarobił nieco więcej, bo półtora miliona euro. 

Szejkowie idą po Sergio Ramosa. Niebotyczne pieniądze. Może zagrać z Ronaldo Szejkowie idą po Sergio Ramosa. Niebotyczne pieniądze. Może zagrać z Ronaldo

Transfer do Clermont zdaje się strzałem w "10" dla 26-latka. Polak do tej pory rozegrał w lidze francuskiej 27 pełnych meczów i zaliczył jedną asystę, a jego solidna gra na Zachodzie pozwoliła mu na wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze. Tam co prawda nie dostał swojej szansy, ale samo znalezienie się w kadrze na mundial powinno być pewnego rodzaju nobilitacją. 

Sensacyjne doniesienia. Włosi chcą ściągnąć Benzemę. Pomoże gigant odzieżowy Sensacyjne doniesienia. Włosi chcą ściągnąć Benzemę. Pomoże gigant odzieżowy

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Legia Warszawa już w ten weekend, a dokładniej 1 kwietnia rozegra mecz z Rakowem Częstochowa, który może przesądzić o tym, kto zdobędzie w tym roku mistrzostwo Polski. Mecz pomiędzy liderem a wiceliderem tabeli Ekstraklasy odbędzie się w Warszawie o godzinie 17:30. 

Więcej o: