Były piłkarz Legii zabrał głos przed meczem z Rakowem. Zaskoczył. "Mają trochę łatwiej"

- Trener Papszun ma możliwości, by zaskoczyć Legię składem, jej jedenastka jest bardziej przewidywalna - powiedział Marek Jóźwiak. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były piłkarz Legii ocenił szanse obu zespołów przed nadchodzącym hitem ekstraklasy.

Po przerwie na mecze reprezentacji powraca piłkarska ekstraklasa. Hitem 26. kolejki będzie starcie pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa, czyli odpowiednio drugą i pierwszą drużyną w ligowej tabeli. W rundzie jesiennej spotkanie obu zespołów zakończyło się wygraną Rakowa 4:0.

Zobacz wideo Fernando Santos poznaje reprezentację. Zaczął od sztormu

Marek Jóźwiak wypowiedział się na temat meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa. "Ci, którzy gonią, mają trochę łatwiej"

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Marek Jóźwiak, trzykrotny mistrz Polski i uczestnik Ligi Mistrzów z Legią Warszawa ocenił szanse byłego zespołu w spotkaniu z liderem. - Atutami Legii będą stadion, kibice, równa gra i forma w ostatnich kolejkach. W Warszawie optymizm urósł nie tylko na trybunach, lecz także wśród zawodników, w sztabie - stwierdził.

Zdaniem Jóźwiaka wielkim atutem częstochowian jest szeroka i wyrównana kadra, która daje wiele możliwości. - W obu klubach indywidualności są na podobnym poziomie, kadrowo silniejszy jest jednak Raków. Trener Papszun ma możliwości, by zaskoczyć Legię składem, jej jedenastka jest bardziej przewidywalna - ocenił.

Nie ma szans na Ekstraklasę w TVP. Co dalej z sublicencją? Nie ma szans na Ekstraklasę w TVP. Co dalej z sublicencją?

Mimo że były zawodnik Legii nieco wyżej ceni Raków, to liczy, że "dla dobra ligi" stołeczny zespół zdoła wygrać. - Mam nadzieję, że Legia zmniejszy dystans, będzie wywierać presję na rywalu, a walka o tytuł jeszcze trochę potrwa. Nadzieję opieram na tym, że z reguły ci, którzy gonią, mają trochę łatwiej od uciekających. (...) Zdaję sobie sprawę, że w Rakowie myślą dokładnie odwrotnie - wyznał.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jóźwiak jest także ciekaw, jak plan na ten mecz przygotują trenerzy obu zespołów. - Jestem ciekawy tego, co zaproponuje trener Runjaić i czy znajdzie sposób na Raków. Papszun potrafi zaskoczyć, czekam na odpowiedź Runjaicia, jak Legia przeciwstawi się pressingowi i nieustępliwości drużyny z Częstochowy - powiedział.

Fatalne wieści dla Lecha. Klamka zapadła. Koniec sezonu dla piłkarza Fatalne wieści dla Lecha. Klamka zapadła. Koniec sezonu dla piłkarza

Mecz Legia Warszawa - Raków Częstochowa zostanie rozegrany w sobotę 1 kwietnia o godzinie 17:30. Relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: