Vuković usłyszał pytanie i się zdenerwował. Wypalił na konferencji. "To absurd"

Aleksandar Vuković na konferencji prasowej nagle się zirytował. Trener Piasta Gliwice zwrócił uwagę na problem, który bardzo utrudnia rozgrywanie meczów Ekstraklasy. - To absurd, o którym w ogóle się nie rozmawia - wypalił, kiedy usłyszał pytanie o skandaliczny stan murawy w Gliwicach

Już w piątek o godzinie 20:30 derby Śląska - Piast zmierzy się z Górnikiem. Poza sportowymi aspektami tego meczu dużo mówi się o fatalnej murawie w Gliwicach, która nie nadaje się do gry. 

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Vuković o stanie murawy w Gliwicach. "Taki mamy klimat"

Zdenerwowany trener gospodarzy odniósł się do tego tematu podczas konferencji prasowej. - Murawa to kwestia klimatu, w którym żyjemy. Jest lepiej niż było, a z każdym tygodniem będzie jeszcze lepiej. W czerwcu na pewno będzie dobra, ale wtedy nie będziemy grać w piłkę. To trochę absurd, o którym w ogóle się nie rozmawia. Gramy w piłkę w styczniu i lutym, a nie gramy w czerwcu, prawie nie gramy w lipcu. Potem się dziwimy, że boiska są niefajne. Jak to się mówi, taki mamy klimat - wypalił zapytany o to podczas konferencji prasowej. 

Niedawno na tę murawę narzekał trener Lecha Poznań, John van den Brom, który po remisie 1:1 wprost stwierdził, że stanowiła ona duże wyzwanie dla piłkarzy mistrza Polski.

Serb wypowiedział się też na temat walki Piasta o utrzymanie w Ekstraklasie - Nie możemy być załamani faktem, że jesteśmy na dziesiątym miejscu i mamy tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Punktujemy tak dobrze, że możemy być zadowoleni, natomiast mamy świadomość, że do utrzymania daleka droga. Sytuacja jest podobna do tej na samym początku - powiedział.

Piast Gliwice od początku bieżącego roku notuje zwyżkową formę. Gliwiczanie zaczynali rundę wiosenną w strefie spadkowej, teraz są na 10. miejscu w tabeli i są jedną z lepiej punktujących drużyn w ekstraklasie. Górnik natomiast broni się przed spadkiem, będąc na 15. miejscu z przewagą zaledwie jednego punktu nad Koroną Kielce. 

Spotkanie Piasta z Górnikiem odbędzie się w piątek 31 marca o godzinie 20:30. Wcześniej 26. kolejkę o godzinie 18:00 otworzy spotkanie Zagłębia Lubin z Wartą Poznań. Największym hitem będzie jednak sobotni mecz lidera z wiceliderem. Legia Warszawa podejmie Rakowa Częstochowa w meczu, który może przesądzić o tym, kto zostanie mistrzem Polski.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.