Jednak to nie Marciniak poprowdzi mecz na szczycie. Znamy sędziego meczu Legia - Raków

Szymon Marciniak wciąż nie wyleczył kontuzji mięśniowej, więc nie poprowadzi hitu 26. kolejki ekstraklasy między Legią Warszawą a Rakowem Częstochowa. PZPN zdecydował, że arbitrem w tym spotkaniu będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Mecz Legia - Raków w sobotę 1 kwietnia o godz. 17:30. Relacja w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Raków Częstochowa zdaje się pewnie zmierzać po pierwsze mistrzostwo Polski w historii klubu. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna ma 61 punktów po 25 meczach i ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa. W sobotę 1 kwietnia dojdzie do bezpośredniego spotkania między tymi drużynami, a w przypadku wygranej Rakowa przewaga wzrośnie aż do dwunastu punktów. Poznaliśmy już obsadę sędziowską na hit 26. kolejki ekstraklasy.

Zobacz wideo Santos opuści hit ekstraklasy. "Są do wyciągnięcia "perełki". To przyszłość kadry"

Jednak nie Szymon Marciniak. Piotr Lasyk poprowadzi hit ekstraklasy

Pierwotnie wydawało się, że faworytem do sędziowania hitu ekstraklasy między Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa jest Szymon Marciniak. Nasz najlepszy arbiter jednak zmaga się z urazem mięśniowym od połowy marca, przez co Damian Kos musiał go pilnie zastąpić w meczu Lecha Poznań z Widzewem Łódź (2:1). Niestety uraz wciąż nie został wyleczony, więc Szymon Marciniak nie znajdzie się w obsadzie sędziowskiej na 26. kolejkę ekstraklasy.

PZPN podał, że głównym arbitrem w meczu Legia Warszawa - Raków Częstochowa będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Jego asystentami będą Adam Kupsik i Krzysztof Myrmus, natomiast Albert Różycki będzie pełnił rolę arbitra technicznego. Przy systemie VAR pracować będzie duet Paweł Malec - Marcin Borkowski. To będzie 20. spotkanie poprowadzone przez Piotra Lasyka w tym sezonie. Szczególnie głośno o jego pracy było po meczu Śląska Wrocław ze Stalą Mielec (1:1), gdy rozdał cztery żółte kartki w sekundę, a jedną z nich pokazał Krystianowi Getingerowi, który nie brał udziału w szamotaninie.

To jednocześnie będzie też pierwszy mecz Rakowa Częstochowa w tym sezonie ekstraklasy, który poprowadzi Piotr Lasyk. Wcześniej 43-latek sędziował sześć spotkań z udziałem Legii Warszawa - dwa z nich stołeczny klub wygrał (2:0 vs. Zagłębie Lubin, 1:0 vs. Radomiak), a cztery zremisował (0:0 vs. Lech Poznań, Śląsk Wrocław, 1:1 vs. Pogoń Szczecin, 2:2 vs. Cracovia).

Mecz Legia Warszawa - Raków Częstochowa odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 17:30. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: