Znakomite wieści. Gwiazda ekstraklasy zostaje w Polsce. Przedłużył kontrakt

Bartłomiej Pawłowski przedłużył kontrakt z Widzewem Łódź. Nowa umowa skrzydłowego z beniaminkiem ekstraklasy ma obowiązywać do końca sezonu 2023/24. - Cieszę się, że dalej będę mógł dawać z siebie wszystko w swoim rodzinnym mieście, w klubie, któremu kibicuję od dziecka - przyznał 30-latek.

Kiedy w lutym 2022 roku Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na dołączenie do Widzewa Łódź, niewielu przypuszczało, że doświadczony skrzydłowy rok później będzie prawdziwą gwiazdą ekstraklasy. Dziś 30-latek jest liderem Widzewa, który na dziewięć kolejek przed końcem sezonu nie jest bez szans na awans do europejskich pucharów. W środę klub przekazał radosną informację.

Zobacz wideo Rozemocjonowany Lewandowski po pokazie filmu: To wielkie wydarzenie dla mnie

Bartłomiej Pawłowski na dłużej w Widzewie. Skrzydłowy podpisał kontrakt

"Nowy kontrakt z Widzewem Łódź podpisał dziś Bartłomiej Pawłowski. Zawodnik związał się z czterokrotnym mistrzem Polski umową, która obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2023/2024" - taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie Widzewa tuż po godzinie 17:00. To oznacza, że lider łódzkiej ofensywy będzie jeszcze występował w klubie przynajmniej przez 1,5 roku.

Skrzydłowy nie krył dumy tuż po podpisaniu nowego kontraktu. - Cieszę się, że dalej będę mógł dawać z siebie wszystko w swoim rodzinnym mieście, w klubie, któremu kibicuję od dziecka. Kiedyś już o tym mówiłem - dla mnie gra w Widzewie to cały czas wyzwanie i wielkie wyróżnienie - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Zadowolenia nie krył też dyrektor sportowy klubu Tomasz Wichniarek. - Bartek spełnił pokładane w nim nadzieje, miał duży wkład w awans do ekstraklasy i jest jednym z filarów drużyny. Efektem jego dobrej dyspozycji jest przedłużenie umowy. Budując zespół, musimy mieć zawsze balans pomiędzy zawodnikami polskimi i zagranicznymi, młodymi i doświadczonymi. Bartek stanowi ważne ogniwo drużyny i mamy nadzieję, że potwierdzi swoją obecną dyspozycję w kolejnych miesiącach - skomentował.

Od ekstraklasy przez zagranicę do ekstraklasy. Wielkie doświadczenie Bartłomieja Pawłowskiego

Bartłomiej Pawłowski jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, który w przeszłości przez kilka lat występował za granicą, co teraz przekłada na grę w Widzewie. Reprezentował barwy aż dziewięciu polskich klubów. Ponadto przez rok był zawodnikiem Malagi i tureckiego Gaziantepu. Pierwszego lutego 2022 roku trafił do Widzewa Łódź, z którym najpierw wywalczył awans do ekstraklasy, a teraz jest liderem tej drużyny.

Pawłowski wystąpił w tym sezonie w 23 spotkaniach i zdobył osiem bramek oraz zanotował trzy asysty. Jest jednym z czołowych strzelców ekstraklasy - do liderujących Marca Guala, Jesusa Imaza i Mikaela Ishaka traci tylko dwa trafienia. Z kolei Widzew zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do podium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.