Szalona wymiana. Raków i Legia rozmawiają o reprezentancie Polski. To może być hit

Raków Częstochowa i Legia Warszawa szykują transferowy hit. Jak podaje "Przegląd Sportowy", między dwoma klubami ekstraklasy może dojść do zaskakującej wymiany. Chodzi o Patryka Kuna, którego kontrakt z Rakowem wygasa z końcem sezonu. Niewykluczone, że w przyszłym pomocnik zagra w koszulce Legii.

Raków Częstochowa krok po kroku zmierza po pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Częstochowianie mają obecnie dziewięć punktów przewagi nad Legią. Do końca sezonu zostało dziewięć kolejek. Rywalizacja obu zespołów toczy się jednak także poza boiskiem - konkretnie na rynku transferowym.

Zobacz wideo Kołecki chce wrócić do MMA, ale stawia warunek. "Jestem bardzo drogi"

Patryk Kun odejdzie z Rakowa? Legia Warszawa chce skrzydłowego

Raków Częstochowa może niebawem stracić kluczowego zawodnika. Patryk Kun znalazł się na celowniku Legii Warszawa, która według nieoficjalnych doniesień mediów prowadzi zaawansowane negocjacje z zawodnikiem. Stołeczny klub nie musiałby zapłacić za 27-latka. Jego umowa z Rakowem wygasa 30 czerwca 2023 roku i choć na początku lutego wydawało się, że obie strony przedłużą współpracę, to na ten moment nie wydaje się to być realnym scenariuszem.

Agent przemówił ws. przyszłości Podolskiego w Górniku. Agent przemówił ws. przyszłości Podolskiego w Górniku. "Wszystko już było ustalone"

"Legia prowadzi poważne rozmowy z Patrykiem Kunem. Umowa z Rakowem obowiązuje do lata, dalej nic konkretnego nie wiadomo o ewentualnym przedłużeniu jej. W ostatnich trzech meczach był dwa razy na ławce i raz wszedł na końcowe minuty przy 4:1 z Cracovią" - czytamy na Twitterze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Sytuacja Kuna w Rakowie rzeczywiście jest niejasna. W lutym podczas negocjacji transferowych media informowały, że między klubem a piłkarzem występują spore rozbieżności finansowe i może nie dojść do porozumienia. I rzeczywiście do dziś nie pojawił się żaden oficjalny komunikat ws. przyszłości piłkarza.

Lewandowski o śmierci ojca Lewandowski wrócił do tragedii z dzieciństwa. "Najgorszy dzień mojego życia"

Według mediów Kun miałby w Legii zastąpić Filipa Mladenovicia, który najprawdopodobniej opuści Legię. Serb jest filarem lewej strony warszawskiej drużyny. Patryk Kun w tym sezonie rozegrał 31 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty.

Więcej o: