Piłkarska Liga Mistrzów może trafić do Sosnowca. Decyzja wkrótce

Raków Częstochowa zaproponował dwa obiekty, na których będzie mógł rozegrać domowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów lub spotkania fazy grupowej wszystkich europejskich pucharów. Obecny obiekt nie spełnia wymogów licencyjnych.

Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu lider ekstraklasy Raków Częstochowa ma dziewięć punktów nad drugą Legią Warszawa. Tytuł mistrzowski, który jest na wyciągnięcie ręki, pozwoli ekipie Marka Papszuna na grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jednak nie wszystkie rundy europejskich pucharów będzie mogła rozegrać na swoim stadionie przy ul. Limanowskiego.

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Obecny stadion w Częstochowie mieści ponad 5500 tysięcy miejsc, a tylko jedna z trybun jest kryta. Obiekt ten został sklasyfikowany do III kategorii. Oznacza to, że Raków będzie mógł zagrać tam każdy mecz eliminacji Ligi Konferencji Europy, ale problemy zaczynają się podczas meczów pucharów o wyższej randze lub w samej fazie grupowej - w niej w każdym z trzech europejskich pucharów wymagany jest stadion IV kategorii. 

Górnik Zabrze w meczu z Wisłą Płock Zdecydowany krok Górnika Zabrze. Rozwiązali kontrakt z transferowym niewypałem

W marcu kończy się składanie wniosków licencyjnych na rozgrywki 2023/24, w tym europejskie puchary. Według ustaleń portalu "Weszlo.com" Raków Częstochowa wskazał dwa obiekty, na których będzie mógł rozgrywać mecze domowe o Champions League i później przy ewentualnej grze w fazie grupowej, któregoś z europejskich pucharów.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:0.Flavio Paixao (u góry), Jakub Kałuziński i Conrado Kolejny Polak zagra we Włoszech? Klub z ekstraklasy nie dostanie złamanego grosza

Są to obiekty w Bielsku-Białej oraz Sosnowcu. Sytuacja nie jest jednak taka prosta, gdyż stadiony musiałyby przejść szereg modyfikacji, żeby móc na nich grać w fazie play-off Champions League i fazach grupowych LM, LE i LKE. Kluczowa jest jednak pojemność trybun, a obie lokalizacje spełniają niezbędne minimum (8 tysięcy miejsc). Na obiekcie Podbeskidzia Raków rozgrywał swoje mecze eliminacji Ligi Konferencji w sezonie 2021/2022. Wówczas drużyna Marka Papszuna rywalizowała z Suduvą, Rubinem Kazań oraz Gent. Według informacji "weszlo.com" klub nie bierze pod uwagę grę na Stadionie Śląskim w Chorzowie z powodów finansowych.

Więcej o: