Gigant zaufał ekipie walczącej o utrzymanie. To zapowiedź lepszych czasów

Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce, została nowym sponsorem strategicznym Korony Kielce. Umowa między obiema stronami będzie trwała do końca sezonu 23/24. - Zaufanie, którym obdarzyła nas Enea to dla całego klubu ogromne wyróżnienie i bodziec do dalszej pracy - przekazał Łukasz Jabłoński, prezes zarządu Korony.

Korona Kielce walczy o utrzymanie w ekstraklasie. Sezon 22/23 zaczynał Leszek Ojrzyński, ale został zwolniony w październiku zeszłego roku, gdy zanotował tylko cztery wygrane w 17 meczach. Od listopada drużynę prowadzi Kamil Kuzera, który po ośmiu meczach ma średnią 1,75 pkt na spotkanie. Obecnie Korona jest na 16. miejscu z 27 punktami i traci punkt do ostatniej pozycji gwarantującej utrzymanie.

Zobacz wideo Na tym polega fenomen Lecha Poznań w Europie. "A w ekstraklasie bryndza"

Korona ma nowego sponsora strategicznego. To spółka skarbu państwa. "Ogromne wyróżnienie"

Korona Kielce poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nowym sponsorem strategicznym klubu została Enea, czyli jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce. Umowa między Koroną a spółką skarbu państwa została podpisana na rok i będzie obowiązywała do końca sezonu 23/24. - Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy Koronę Kielce, dlatego cieszę się, że tak ważna na polskim rynku firma będzie z nami współpracowała. Zaufanie, którym obdarzyła nas Enea to dla całego klubu ogromne wyróżnienie i bodziec do dalszej pracy - przekazał Łukasz Jabłoński, prezes zarządu Korony.

Logotypy Enea będą pojawiać się na bandach reklamowych, telebimie, przestrzeni wokół stadionu, a także na strojach treningowych Korony. Koncern energetyczny jest już sponsorem tytularnym m.in. Polskiego Związku Tenisa Stołowego czy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. - Enea od lat wspiera sport na obszarach swojej działalności. Biznesowo obecni jesteśmy także na kielecczyźnie za sprawą Enei Połaniec. Chcemy, by wsparcie Enei pomogło Koronie nie tylko w utrzymaniu drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy, ale także w dalszym rozwoju - mówi Artur Murawski, dyrektor Enei.

- Dla mnie to ważny dzień. Klub, któremu kibicuję zyskuje ważnego sponsora, uznaną spółkę skarbu państwa. To ważne tym bardziej, iż odbywa się to w roku jubileuszowym dla klubu. Wierzymy, że dzięki wspieraniu infrastruktury sportowej, Korona Kielce będzie mogła osiągać sukcesy. Wkrótce przekażemy ważne informacje dotyczące rozwoju infrastruktury treningowej, na potrzeby dzieci i młodzieży: młodych adeptów Korony Kielce - podsumowała Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Więcej o: