Podolski nie uratował trenera. Sensacyjna zmiana na ławce Górnika

Bartosch Gaul został odwołany z funkcji pierwszego trenera Górnika Zabrze. Zastąpi go Jan Urban, dla którego jest to powrót na ławkę "Górników" po niecałym roku przerwy.

Okazało się, że Bartosch Gaul nie obronił swojej posady w Górniku Zabrze, mimo zwycięstwa w piątek nad Wisłą Płock.  Gospodarze do przerwy przegrywali 0:2, ale w drugiej połowie zaliczyli wielki powrót i odnieśli zwycięstwo 3:2. Do wygranej poprowadził ich Lukas Podolski, który strzelił pięknego gola z rzutu wolnego.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Zaskakująca zmiana w Górniku Zabrze. Wielki powrót

Władze Górnika Zabrze jeszcze przed tym meczem wydali komunikat, w którym ogłosili, że posada niemieckiego szkoleniowca będzie podlegać weryfikacji w starciu z Wisłą Płock. Mimo zainkasowania trzech punktów Gaul oficjalnie w sobotę stracił posadę. Zgodnie z informacjami dziennikarza, zastąpi go Jan Urban.

Adam Hlousek w barwach Legii WarszawaPiłkarze Legii stracili ponad dwa miliony. "Blesk" ujawnia, kogo naciągnął Adam Hlousek

- Trenerowi Bartoschowi chcielibyśmy bardzo podziękować za spędzony w Zabrzu czas. Życzymy mu wszyscy jako Klub powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. Będziemy obserwować rozwój młodego Szkoleniowca. Za pracę z drużyną i dostarczone sportowe emocje serdecznie dziękujemy - czytamy na oficjalnej stronie Górnika, gdzie wypowiedzi udzielił Adam Matysek, prezes zarządu Górnika Zabrze.

Stery w klubie obejmie Jan Urban. To nominacja o tyle zaskakująca, że 60-latek był szkoleniowcem "Górników" przez cały poprzedni sezon, w którym zajął 8. miejsce. Jednak zakulisowy konflikt z poprzednim prezesem spowodował rozstanie z Urbanem. - To, co mnie spotkało w Zabrzu, jest przykre. Długo jeszcze będzie bolało - mówił w sierpniu szkoleniowiec podczas rozmowy z Interią.

- Górnik to mój dom, serce zawsze jest trójkolorowe i kiedy tylko mogę pomóc Klubowi, jestem do dyspozycji. Czeka nas ciężka praca, ale wiara w dobre wyniki jest nie tylko słowem, ale i przekonaniem. Drużyna ma potencjał i my go wykorzystamy, aby wygrywać - powiedział Jan Urban o powrocie do Zabrza.

Podolski skomentował zwycięstwo Górnika. Część wypowiedzi trzeba Podolski skomentował zwycięstwo Górnika. Część wypowiedzi trzeba "wypikać"

Przed były trenerem m.in. Lecha Poznań i Legii Warszawa trudne zadanie utrzymanie klubu ze Śląska w ekstraklasie. Po piątkowym zwycięstwie Górnik uciekł ze strefy spadkowej i awansował na 14. miejsce, ale ma tylko punkt przewagi nad Piastem Gliwice, dwa nad Koroną Kielce, a trzy nad Lechią Gdańsk - wszystkie te zespoły dopiero zagrają swoje mecze 25. kolejki ekstraklasy.

Więcej o: