Podolski skomentował zwycięstwo Górnika. Część wypowiedzi trzeba "wypikać"

- Trzeba dalej trenować, napi*****ać, wierzyć w siebie i grać kolejne takie mecze, to będzie dobrze - powiedział Lukas Podolski po meczu z Wisłą Płock. W nim 37-letni piłkarz strzelił dwa gole i poprowadził Górnik Zabrze do wygranej 3:2. Być może dzięki temu posadę uratował trener Bartosch Gaul.

Przed ligowym meczem z Wisłą Płock atmosfera w Górniku Zabrze była daleka od idealnej. Najpierw klub wydał kuriozalne oświadczenie, dotyczące przyszłości trenera Bartoscha Gaula, a niedługo później Lukas Podolski udostępnił w mediach społecznościowych wpis, w którym padły krytyczne słowa pod adresem zarządu.

Lukas Podolski skomentował napiętą atmosferę wokół Górnika Zabrze. "Jesteśmy tam, gdzie nie powinniśmy"

Po pierwszej połowie piątkowego spotkania Wisła prowadziła z Górnikiem 2:0. Wtedy mogło się wydawać, że los trenera Gaula jest przesądzony. Jednak w drugiej części dwa gole strzelił Podolski, kolejnego dołożył Damian Rasak i skończyło się 3:2 dla zabrzan.

Po zakończeniu meczu Podolski w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że najważniejsze jest zwycięstwo. - Nikogo nie ratuję, tylko gram w piłkę. Jeszcze nic nie jest uratowane i długi sezon przed nami. Przed nami jeszcze kilka trudnych meczów i trzeba dalej walczyć, bo dalej jesteśmy tam, gdzie nie powinniśmy być - powiedział.

Mistrz świata z 2014 roku przyznał, że dzięki tej wygranej w klubie będzie trochę spokojniej. Nie oznacza to, że można popaść w samozadowolenie. - Dobrze, że zdobyliśmy trzy punkty przed przerwą na kadrę. Gdyby ich nie było, to potem nie byłoby łatwo. Trzeba dalej trenować, napi*****ać, wierzyć w siebie i grać kolejne takie mecze, to będzie dobrze - dodał.

Legia Warszawa - Radomiak screenRaz i dwa. Legia sprawiła, że nie mieli nic do powiedzenia

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki wygranej nad Wisłą Górnik ma 28 punktów i awansował na 14. miejsce w tabeli. Jednak wszystkie zespoły, które są za nim, w tej kolejce jeszcze nie grały. Zabrzanie następny mecz rozegrają w piątek 31 marca, wtedy zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Dariusz BanasikDariusz Banasik przerwał milczenie. Szczerze o Radomiaku. "Byłem bardzo sfrustrowany"