Były selekcjoner może przejąć klub ekstraklasy. Otrzymał już konkretną ofertę

Nie Nestor El Maestro, a były selekcjoner Bośni i Hercegowiny Iwajło Petew jest obecnie głównym kandydatem do przejęcia Lechii Gdańsk. Jak poinformował Łukasz Gikiewicz Bułgar otrzymał propozycję od klubu z Trójmiasta.

Od kilku dni w Lechii Gdańsk trwają poszukiwania trenera. Gdańszczanie w ostatnich trzech kolejkach nie zdobyli nawet punktu, a w piątkowym starciu z Lechem Poznań przy Bułgarskiej przegrali aż 0:5. O zmianie szkoleniowca mówiło się już tydzień temu po porażce z Radomiakiem. Wciąż nie znalazł się jednak chętny do przejęcia pogrążonej w głębokim kryzysie - sportowym i wizerunkowym - Lechii.

Zobacz wideo Piotr Lisek: Przyjechaliśmy zdobywać medale, a nie skakać jak najwyżej

Lechia Gdańsk szuka trenera. Iwajło Petew otrzymał telefon z Gdańska

W ubiegłym tygodniu w Gdańsku przebywał 39-letni Nestor El Maestro, który był głównym kandydatem do zastąpienia Marcina Kaczmarka. Serbsko-angielski szkoleniowiec miał do piątku dać znać władzom Lechii, czy decyduje się na przejęcie klubu. Jak dowiedział się Sport.pl, El Maestro przeanalizował grę gdańszczan w ostatnich spotkaniach i nie zdecydował się przyjąć oferty. 39-latek opuścił Wybrzeże, a w gdańskich gabinetach ruszyły dalsze poszukiwania trenera.

Kolejnym kandydatem do przejęcia Lechii ma być były trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew, o czym poinformował na Twitterze Łukasz Gikiewicz. Bułgarski szkoleniowiec miał otrzymać już telefon z Gdańska.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Petew był trenerem Jagiellonii od grudnia 2019 do lipca 2020 roku. Białostoczan poprowadził w 17 meczach i średnia punktowa w tym czasie wyniosła 1,35 pkt na mecz. Ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Bośni i Hercegowiny. 

Czy albo może kiedy, należy spodziewać się zwolnienia Marcina Kaczmarka? Wszystko zależy od tego, jak szybko Paweł Żelem i Adam Mandziara znajdą jego zastępcę. Wydaje się, że los Kaczmarka jest przesądzony. Nie tylko ze względów sportowych. W trójmiejskim środowisku mówi się o tym, że od jakiegoś czasu trener ma konflikt z Adamem Mandziarą. Podzielona ma być także szatnia Lechii. Według naszych informacji w poniedziałek ma dojść do spotkania trenera Lechii z zarządem i niewykluczone, że wtedy pojawi się jakiś komunikat dot. przyszłości 49-letniego trenera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.