Gwiazda Legii wraca po długiej przerwie. Runjaić przekazał świetne informacje

- Carlitos jest gotowy do gry i prawdopodobnie będzie jutro w kadrze meczowej - powiedział przed piątkowym hitem z Widzewem Łódź Kosta Runjaić. Trener Legii Warszawa będzie mógł skorzystać z usług napastnika niemal po miesiącu przerwy spowodowanej kontuzją.

Legia Warszawa pokonała w ubiegłą niedzielę Piasta Gliwice 1:0 po golu Josue z rzutu karnego. W ósmej minucie doliczonego czasu gry doszło do zderzenia Kacpra Tobiasza z Damianem Kądziorem. Jak oficjalnie potwierdził klub, bramkarz doznał urazu barku. Jednak kibice Legii mogą się cieszyć z innego powodu. Do gry wraca jedna z gwiazd klubu.

Wielkie wzmocnienie Legii Warszawa. Carlitos jest gotowy do gry

Carlitos ostatni mecz w ekstraklasie zagrał przeciwko Koronie Kielce 29 stycznia 2023 roku. Wówczas spotkanie toczone były na wyjątkowo nierównej murawie, która stwarzała zawodnikom obu ekip mnóstwo problemów. Po jednym ze starć Hiszpan upadł tak nieszczęśliwie, że złamał rękę. Początkowo mówiło się o minimum kilku tygodniach przerwy.

Czarny scenariusz się jednak nie spełnił i fani Legii Warszawa mogą odetchnąć z ulgą. Trener warszawskiego zespołu Kosta Runjaić przekazał dobrą nowinę podczas konferencji prasowej przed meczem z Widzewem. - Carlitos jest gotowy do gry i prawdopodobnie będzie jutro w kadrze meczowej - oznajmił. Oznacza to, że przerwa Hiszpana nie trwała nawet miesiąc.

Druga przygoda 32-letniego napastnika w Legii Warszawa do tej pory nie układa się najlepiej. Po powrocie do stołecznego klubu w sierpniu 2022 roku Carlitos zagrał w piętnastu oficjalnych meczach, zdobywając trzy bramki i dokładając cztery asysty. Hiszpan nie strzelił gola od czasu pucharowego starcia z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, który odbył się 30 sierpnia.

Początek rundy jesiennej miał być dla doświadczonego snajpera najlepszą okazją do przełamania się. Już w sparingach, były zawodnik m.in. Wisły Kraków, prezentował się bardzo przyzwoicie, m.in. strzelając dwie bramki Magdeburgowi. Plany jednak pokrzyżowała wspomniana kontuzja.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Carlitos na boiskach ekstraklasy pokazał się najpierw, jako piłkarz Wisły Kraków w rozgrywkach 2017-2018, gdzie zdołał wywalczyć tytuł króla strzelców (24 bramki), po czym rok później trafił na jeden sezon do Legii Warszawa. Następnie grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i greckim Panathinaikosie. Obecnie w koszulce stołecznego klubu rozegrał 67 meczów, strzelił 24 gole i dołożył 11 asyst.

Po 21. rozegranych kolejkach Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Do liderującego Rakowa traci siedem punktów. Najbliższy mecz z Widzewem odbędzie się w piątek, 24 lutego na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.