"Nie stać Cię". Leśnodorski zaczepił właściciela Rakowa i dostał szybką ripostę

"Przegląd Sportowy" poinformował 21 lutego, że Bogusław Leśnodorski ma zostać nowym prezesem Rakowa Częstochowa. Były właściciel Legii Warszawa odpowiedział na te doniesienia na Twitterze, zaczepiając Michała Świerczewskiego. "Nie stać Cię" - napisał Leśnodorski do właściciela Rakowa Częstochowa. Ten szybko i stanowczo odpowiedział.

Raków Częstochowa poinformował 13 lutego, że Adam Krawczak z końcem miesiąca przestanie pełnić funkcję prezesa klubu. - Z końcem listopada podjąłem decyzję o odejściu z Rakowa, w tym momencie wypełniam właśnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Idę w nowym kierunku, od początku marca będę zarządzał organizacją międzynarodową Drift Masters European Championship. Pozostaję przy sporcie, tylko tym razem motoryzacyjnym - przekazał Krawczak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Wcześniej prezesem Rakowa był Wojciech Cygan (obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej).

Zobacz wideo Premier obiecał kilkadziesiąt hal sportowych. Powstało pięć. Minister wyjaśnia, dlaczego tak mało

Bogusław Leśnodorski nowym prezesem Rakowa? Zaczepił właściciela klubu. "Nie stać Cię"

"Przegląd Sportowy" poinformował 21 lutego, że nowym prezesem Rakowa Częstochowa ma zostać Bogusław Leśnodorski, który dawniej pełnił tę samą funkcję w Legii Warszawa w latach 2012-2017. Dodatkowo Leśnodorski był współwłaścicielem Legii od 2014 do 2017 roku. W czasach jego pracy stołeczny klub zdobył cztery mistrzostwa Polski, cztery Puchary Polski i pięć krajowych superpucharów. Legia Warszawa awansowała też do fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 16/17, gdy zajęła trzecie miejsce w grupie z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona.

Leśnodorski odniósł się do tych rewelacji na Twitterze, zaczepiając przy okazji Michała Świerczewskiego, czyli właściciela Rakowa Częstochowa, posiadającego 100 proc. akcji. "Michał, nie stać Cię" - napisał Leśnodorski. "Przekonamy się jutro (22 lutego - red.)" - odpowiedział mu Świerczewski. To właśnie w środę Raków Częstochowa ogłosi nowego prezesa klubu na oficjalnej konferencji prasowej. Cała ceremonia rozpocznie się o godz. 12:00, a transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Rakowa. Pozstaje zatem czekać, czy doniesienia o współpracy Leśnodorskiego z liderem ekstraklasy okażą się prawdziwe. 

Raków Częstochowa pozostaje liderem ekstraklasy z 49 punktami po 21 meczach i ma siedem punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna wygrał w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze (2:0) po golach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Jeana Carlosa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.