Maciej Skorża może wrócić do Lecha. Rzecznik ujawnia. "Wymienialiśmy SMS-y"

Maciej Skorża przyszedł do Lecha Poznań, zdobył z nim mistrzostwo Polski i odszedł w czerwcu 2022 roku z powodów osobistych. Od tamtej pory trwa dyskusja, czy jeszcze powróci do prowadzenia zespołu z Bułgarskiej. - Miejmy nadzieję - powiedział rzecznik klubu Maciej Henszel, który gościł w programie "Nocne Gadki" na kanale Meczyki.

Maciej Skorża po raz pierwszy w Lechu Poznań pracował w latach 2014-2015. Ponownie przejął klub z Poznania w kwietniu 2021 roku, a w sezonie 2021/22 wygrał mistrzostwo Polski. W czerwcu opuścił zespół z powodów osobistych, a w lutym 2023 roku został trenerem japońskiego Urawa Red Diamonds. Tajemnicze odejście szkoleniowca z Poznania dalej generuje plotki o jego powrocie w przyszłości. 

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zostanie zawieszony? Włoski dziennikarz ujawnia

Rzecznik Lecha Poznań przekonany o powrocie Macieja Skorży. "Myślę, że wróci"

Maciej Henszel gościł w programie "Nocne Gadki" na kanale YouTube Meczyki. Słuchacze mogli dzwonić do studia i zadawać rzecznikowi Lecha Poznań pytania, wśród których nie zabrakło tych o Macieja Skorżę. Jedno z nich dotyczyło powrotu szkoleniowca na stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. 

- Myślę, że wróci. Całkiem niedawno wymienialiśmy SMS-y ze sobą, kiedy miał 51. urodziny. Wymieniliśmy uwagi, wiadomość dotarła do Japonii i przekazał, że trzyma kciuki i życzy Lechowi powodzenia - stwierdził rzecznik klubu. Ponadto przekazał, co odpowiedział trenerowi. - Odpisałem mu: do zobaczenia trenerze przy Bułgarskiej, bo jeszcze mamy trochę do wygrania. Miejmy nadzieję, że będą okoliczności, żeby trener Skorża wrócił - podsumował Henszel. 

 

Obecnie trenerem Lecha Poznań pozostaje John van den Brom. Drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy i po 19 meczach ma na koncie 33 punkty. Ponadto 16 lutego zmierzy się z Bodo/Glimt w pierwszym meczu fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Z kolei Maciej Skorża oficjalnie rozpoczął pracę z Urawa Red Diamonds 1 lutego i przygotowuje się do sezonu. Liga japońska rusza 18 lutego, a drużyna polskiego trenera rozpocznie zmagania meczem z FC Tokio. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Warto przypomnieć, że Maciej Skorża w roli trenera aż cztery razy zostawał mistrzem Polski. Z Wisłą Kraków triumfował w sezonach 2007/08 oraz 2008/09, a z Lechem Poznań w sezonach 2014/15 i 2021/22. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.