Oficjalnie: Widzew zagra z Jagiellonią. Jest zmiana godziny meczu

"Mecz się odbędzie" - taką informację przekazał Widzew Łódź w mediach społecznościowych. Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego istniało ryzyko, że spotkanie z Jagiellonią Białystok się nie odbędzie. Wszystko przez warunki pogodowe panujące w Polsce. Zmianie uległa jedynie godzina. Początek o 21:00.

Dziś około godziny 16:00 informowaliśmy o tym, że zaplanowane na 20:30 spotkanie 19. kolejki ekstraklasy między Widzewem Łódź a Jagiellonią Białystok może nie dojść do skutku z powodu gwałtownych opadów śniegu.  W porównaniu do starcia Wisły Płock z Wartą Poznań, mecz Widzewa odbędzie się, jednak pół godziny później niż pierwotnie zakładano. Pierwszy gwizdek arbitra o 21:00.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Widzew Łódź i Jagiellonia wybiegną na boisko. "Do ustalenia pozostała godzina"

Oficjalną informację dotyczącą meczu Widzewa z Jagiellonią przekazał rzecznik prasowy łódzkiego zespołu Marcin Tarociński. "Mecz się odbędzie. Ze wglądu na stan boiska do rozstrzygnięcia pozostała godzina rozpoczęcia meczu. Będzie to 20.30 lub 21.00. Wkrótce dalsze informacje" - napisał na Twitterze.

Chwilę później pojawiła się oficjalna informacja z nową godziną meczu. Spotkanie rozpocznie się o 21:00.

Sytuacja pogodowa w Łodzi uległa zdecydowanej poprawie i opady nie są już tak uciążliwe. Służby będą teraz pracować nad odśnieżeniem boiska. Stąd półgodzinne przesunięcie meczu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Decyzja o rozegraniu meczu to dobra informacja dla wszystkich fanów ekstraklasy i Widzewa. Istaniało ryzyko, że w piątek polscy ligowcy w ogóle nie wyjdą na murawę. Wcześniej pogoda storpedowała już jeden mecz. Spotkanie Wisły Płock z Wartą Poznań zostało odwołane. 

Widzew zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli i traci do prowadzącego Rakowa 12 punktów. Z kolei Jagiellonia wiosną będzie musiała bić się o utrzymanie. Zespół z Podlasia zajmuje obecnie 15. miejsce i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.