Zima zaskoczyła ekstraklasę. Mecz w Płocku oficjalnie przełożony

Zima zaskoczyła ekstraklasę. Ekstraklasa SA oficjalnie potwierdziła, że piątkowy mecz Wisły Płock z Wartą Poznań został przełożony ze względu na złe warunki atmosferyczne (obfite opady śniegu). Pod znakiem zapytania stoi także rozegranie spotkania Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok (piątek, 20:30).

W piątek w dużej części kraju zima zaatakowała w najlepsze. Obfite opady śniegu sprawiły również spore problemy organizatorom piątkowych meczów 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo Santos: Polska należy do czołówki światowej. Ma wspaniałych piłkarzy

Zima zaskoczyła ekstraklasę. Mecz w Płocku przełożony

Na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w Płocku, pomiędzy Wisłą a Wartą Poznań, sędzia Karol Arys i delegat meczu zadecydowali o odwołaniu meczu i przełożeniu go na inny termin. Wszystko przez to, że murawa w Płocku została pokryta śniegiem, którego opady nie ustąpiły także w momencie podejmowania decyzji. 

- Ze względu na złe warunki pogodowe sędzia meczu Wisła Płock - Warta Poznań podjął, w porozumieniu z delegatem oraz obydwoma klubami, decyzję o przełożeniu zawodów na inny termin. Nowa data zostanie ustalona wspólnie z głównym nadawcą i podana w odrębnym komunikacie na początku przyszłego tygodnia - napisała Ekstraklasa SA na Twitterze. 

Pod znakiem zapytania stoi również rozegranie drugiego piątkowego meczu 19. kolejki ekstraklasy, w którym Widzew Łódź podejmie Jagiellonię Białystok. Planowo to spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 20:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.