Spektakularny gol w meczu Cracovii z Górnikiem. Magiczne dotknięcie Ghity [WIDEO]

Cracovia wygrała 2:0 z Górnikiem Zabrze w ostatnim meczu 18. kolejki ekstraklasy. Zespół z Krakowa wyszedł na prowadzenie po fantastycznym uderzeniu głową Virgila Ghity. Drugą bramkę zdobył David Jablonsky.

Na polskich boiskach od piątku trwa wiosna. Po ponad dwumiesięcznej przerwie do rywalizacji wrócili piłkarze ekstraklasy. I choć pierwsze mecze nie obfitowały w wiele spektakularnych akcji, to zmieniło się to w poniedziałek chwilę po godzinie 19:00. Piękną bramkę dla Cracovii zdobył bowiem Virgil Ghita.

Cracovia wygrała. Piękny gol środkowego obrońcy w meczu z Górnikiem Zabrze

W ostatnim meczu 18. kolejki Cracovia mierzy się z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły przed startem rundy znajdowały się mniej więcej w połowie tabeli i trudno było wskazać faworyta tej potyczki. Od początku to jednak Cracovia wyglądała nieco lepiej i potwierdziła to w 17. minucie, wychodząc na prowadzenie. I to w jakim stylu.

Piłkarze Jacka Zielińskiego otrzymali rzut rożny po wybiciu piłki przez jednego z rywali. Piłkę w narożniku ustawił Jani Atanasov. Macedończyk wrzucił idealnie na głowę Virgila Ghity, który oddał niezwykle precyzyjny, ale też trudny strzał na bramkę. Piłka wpadła do siatki na dalszym słupku, niemal przy samym spojeniu. Komentatorzy CANAL+ Sport skomentowali gola jednym określeniem - "fantastyczny".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Niewykluczone, że rumuński obrońca próbował dograć piłkę do partnerów. Na dalszym słupku wbiegało jeszcze bowiem dwóch zawodników Cracovii.

Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie i nie oddali go już do końca. W 53. minucie David Jablonsky wykorzystał zagranie Karola Knapa i pokonał Daniela Bielicę. Cracovia dzięki wygranej zbliżyła się na dwa punkty do podium.

Cracovia - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

17' Ghita, 53' Jablonsky