Zakończył karierę w wieku 32 lat. "Dziękuję Jagiellonii. To była przyjemność bronić jej barw"

Ivan Runje oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Chorwacki obrońca, który niedawno rozwiązał kontrakt z Jagiellonią Białystok, przez niemal dwa lata nie był w stanie wrócić do pełnej sprawności z powodu kontuzji kolana. Z profesjonalnym futbolem żegna się w wieku 32 lat.

Na to, że Runje faktycznie tak szybko zdecyduje się zakończyć karierę, wiele wskazywało już na początku stycznia. Chorwat za porozumieniem stron rozwiązał wówczas umowę z Jagiellonią Białystok, a wobec wciąż niewyleczonej kontuzji, zmiana barw klubowych wydawała się wręcz nieprawdopodobna.

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Kontuzja nie dała za wygraną. Runje kończy karierę

Środkowy obrońca ostatni raz w Ekstraklasie wystąpił 5 kwietnia 2021 r. Wówczas jego Jagiellonia przegrała 0:1 ze Śląskiem Wrocław. Od tamtego czasu Chorwat zmagał się z poważną kontuzją kolana. Przed startem sezonu był obecny na zgrupowaniu swojej drużyny w Opalenicy, ale po tygodniu uraz się odnowił i piłkarz nie był w stanie kontynuować przygotowań. Mimo to dalej próbował wrócić do gry. Wystąpił nawet w spotkaniu klubowych rezerw z Legionovią w III lidze, ale kolano ponownie dało o sobie znać.

Ivan Runje pożegnał się z kibicami Jagiellonii. "Najpiękniejszy okres w mojej karierze"

W tej sytuacji postanowił skończyć z profesjonalnym futbolem. Decyzję oficjalnie ogłosił w mediach społecznościowych. - Po 2 latach zmagań z kontuzją kolana, niestety zdecydowałem się zakończyć karierę piłkarską... Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi pracowałem przez te wszystkie lata, wszystkim zawodnikom, przyjaciołom, trenerom i kibicom - napisał na Instagramie. Miał też specjalny przekaz dla sympatyków Jagiellonii Białystok. - Dziękuję za najpiękniejszy okres w mojej karierze, to była przyjemność bronić żółto-czerwonych barw. Nasza więź jest nierozerwalna i na zawsze będę jednym z was - dodał.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Ivan Runje zagrał w sumie w 155 meczach w barwach Jagiellonii we wszystkich rozgrywkach (z czego 138 w Ekstraklasie). Strzelił dziesięć goli i zanotował siedem asyst. Jego kontrakt miał być ważny do końca czerwca 2024 r. W przeszłości chorwacki obrońca reprezentował barwy duńskiego FC Nordsjaelland oraz cypryjskiej Omonii Nikozja.

Więcej o: