Młody kibic chciał zarobić na bilet na ekstraklasę, a dostał karnet na całą rundę

Ostatnie dni są pełne radości w jednym ze szczecińskich domów. Młody kibic Pogoni, który chciał zarobić na bilet na jedno ze spotkań swojej ukochanej drużyny, otrzymał karnet na całą rundę wiosenną i wraz z opiekunem będzie mógł wejść na pozostałe dziewięć meczów rozgrywanych na stadionie im. Floriana Krygiera.

O tym, na jak wiele stać młodych kibiców, chcących obejrzeć mecz swojej ukochanej drużyny, nie trzeba przekonywać żadnego fana piłki nożnej. Na niecodzienny sposób dostania się na spotkanie Pogoni Szczecin wpadł pewien nastolatek wspierający "Portowców", który zaoferował swoje usługi w celu zarobienia na wejściówkę.

Zobacz wideo Santos: Polska należy do czołówki światowej. Ma wspaniałych piłkarzy

Wyprowadzanie psów

Zważając na fakt, że praca na pełen etat najmłodszych Polaków jest nielegalna, 13-letni kibic zaoferował mieszkańcom jednej z dzielnic Szczecina usługi wyprowadzania psów. Nastoletni fan poinformował zainteresowanych o godzinach swojej dostępności za pośrednictwem kartek rozwieszonych na drzewach. W celu zarobienia na bilet szczecinianin był gotów spacerować z pupilami sąsiadów siedem dni w tygodniu, głównie popołudniami.

Zaangażowanie społeczności

Po publikacji zdjęcia jednej z kartek rozwieszonych na drzewach szczecińska społeczność kibicowska i sponsorzy szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Niektórzy fani byli nawet gotowi przelać pieniądze na potencjalne konto nastolatka, korzystając z podanego numeru telefonu. Ostatecznie jednak kluczowa okazała się pomoc jednej z firm współpracujących z klubem.

Według informacji podawanych przez dziennikarza pogonsport.net Daniela Trzepacza zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu akcji sprawa była zamknięta. Młody kibic, podobnie jak jego dziadek, który na stadionie im. Floriana Krygiera będzie jego opiekunem, otrzymał karnet na całą rundę wiosenną i będzie mógł zobaczyć z trybun pozostałe dziewięć spotkań swojej ukochanej drużyny.

Już sobotę 28 stycznia, Pogoń Szczecin czeka pierwszy mecz w Ekstraklasie po przerwie związanej z katarskim mundialem i zimową aurą. "Portowcy" zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź w hicie osiemnastej kolejki polskich rozgrywek. Naprzeciw siebie staną bowiem trzecia i piąta drużyna ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem pierwszej kolejki Ekstraklasy w 2023 roku, Pogoń traciła do drugiej w tabeli Legii Warszawa zaledwie trzy oczka. Lider, Raków Częstochowa, odskoczył jednak drużynie ze Szczecina na 12 oczek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.