Oto zarobki Lewandowskiego w Lechu Poznań. Kolosalna różnica

Robert Lewandowski wybił się w Lechu Poznań i stał się gwiazdą światowej piłki. Dzięki temu obecnie w FC Barcelonie zarabia ogromne pieniądze. Będąc piłkarzem poznańskiego klubu, inkasował znacznie mniej, a szczegóły jego pensji wyjawił Maciej Henszel w książce "Lech od kulis".

W 2008 roku Robert Lewandowski przeniósł się do Lecha Poznań. W barwach tego klubu występował przez dwa lata. W tym czasie zdobył z klubem mistrzostwo Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski. Dla "Kolejorza" rozegrał 82 mecze, w których strzelił 41 goli i zanotował 20 asyst.

Zobacz wideo Ile zarabia Fernando Santos? Sekretarz generalny PZPN odpowiada

Ujawniono zarobki Lewandowskiego w Lechu Poznań

Lewandowski wybił się w Lechu Poznań i w kolejnych latach stał się gwiazdą światowej piłki. Mistrz Polski postanowił w pewien sposób uhonorować kapitana reprezentacji Polski. Już w najbliższy poniedziałek zostanie otwarte muzeum Lecha, w którym przedstawione zostaną ekspozycje związane z napastnikiem. Poza materiałem wideo ze wszystkimi jego golami w barwach Lecha, można będzie obejrzeć również pierwszą stronę kontraktu zawodnika z klubem. 

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w DohaKulisy największego polskiego transferu okienka. Gigantyczny przeskok

Nie zostały tam jednak ujawnione zarobki Lewandowskiego w Lechu. Nieco więcej na ten temat napisał Maciej Henszel w wydanej przez klub książce pod tytułem "Lech od kulis". Rzecznik prasowy mistrza Polski wyliczył następujące kwoty: cztery tysiące złotych za każdy występ w ekstraklasie (maksymalnie mógł zarobić 80 tysięcy), 20 tysięcy stypendium, osiem i pół tysiąca za zwycięstwo i grę w pierwszym składzie, 100 tysięcy za podpis oraz 50 tysięcy za pół roku gry w Lechu, a na końcu 10 tysięcy za każdy występ w reprezentacji Polski. Wychodzi na to, że Lewandowski w pierwszym sezonie zarobił łącznie nieco ponad 689 tysięcy złotych - przytacza liczby portal Interia

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lewandowski obecnie gra w FC Barcelonie, gdzie zdaniem mediów zarabia 10 milionów euro netto (ponad 47 milionów złotych). Jego pensja będzie jednak co sezon wzrastać. W bieżącym sezonie rozegrał 24 mecze, w których strzelił 22 gole. FC Barcelona po 17 kolejkach jest liderem tabeli La Ligi z 44 punktami na koncie. 

Stadion Ruchu Chorzów, a w tle wieże jupiterówTo już koniec. Legendarny klub musi wynieść się ze stadionu. "Grabarze miasta"

Więcej o: