Runjaić: To nie do pomyślenia. Trudno sobie wyobrazić drużynę bez tej dwójki.

Wciąż nie wiadomo, czy Josue i Filip Mladenović przedłużą kontrakty z Legią Warszawa. Gwiazdy ekstraklasy mogą odejść z klubu za darmo już z końcem czerwca. - Trudno mi sobie wyobrazić naszą obecną drużynę bez tej dwójki. Właściwie to nie do pomyślenia w tej chwili - powiedział Kosta Runjaić, cytowany przez portal Legioniści.com.

13 goli, 10 asyst - to łączy bilans Josue i Filipa Mladenovicia w rundzie jesiennej w barwach Legii Warszawa. Portugalski pomocnik i serbski obrońca są gwiazdami nie tylko w drużynie Kosty Runjaicia, ale i w całej ekstraklasie.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Nic dziwnego, że obaj wzbudzili spore zainteresowanie zagranicznych klubów. Sytuacja nie dziwi, tym bardziej że obu z końcem czerwca wygasają kontrakty z Legią. I na razie nic nie wskazuje na to, by umowy miały zostać przedłużone.

Problemem stołecznego klubu są finanse. To właśnie przede wszystkim dlatego w zimowym okienku transferowym jeszcze nikt nie trafił do Legii. Sporo wskazuje, że na dniach drużynę wzmocni Tomas Pekhart, który ma podpisać umowę do końca obecnego sezonu.

Cristiano Ronaldo żegna się z Juventusem. 'Zawsze będę jednym z was' Cristiano Ronaldo może grozić dyskwalifikacja. Problemy, duże problemy

Na razie mało prawdopodobne jest, by Josue i Mladenović zostali w Legii na kolejny sezon. - Nie chcę czarować, opowiadać i pozostawiać mnóstwa złudzeń. Żeby obaj zostali, musi się zgadzać dookoła kilka spraw. Jedną z nich jest to, by nie mieli bardzo wysokich ofert z innych klubów. Jeśli tak będzie, to Josue i Mladenović chcieliby u nas zostać - w rozmowie z TVP Sport mówił dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

- Zależałoby mi, by zostali z nami, ale zdaję sobie sprawę, że mają swoje oczekiwania, wiek i przed końcem kariery mogą chcieć podpisać jeden czy dwa bardzo dobre kontakty. Takie, które zabezpieczą ich przyszłość. Nie jesteśmy w stanie konkurować z klubami z Turcji czy Azji. To nie ta półka finansowa - dodał.

Josue i Mladenović odejdą z Legii?

Do przyszłości Portugalczyka i Serba odniósł się też trener Legii - Kosta Runjaić. - Przez pół roku w piłce cały świat może zostać wywrócony do góry nogami. Ale tak na poważnie: trudno mi sobie wyobrazić naszą obecną drużynę bez tej dwójki. Właściwie to nie do pomyślenia w tej chwili. Spójrzcie na ich statystyki, one nie kłamią - powiedział Niemiec, cytowany przez portal Legioniści.com.

- Na pewno słyszeliście powiedzenie: "każdy jest do wymiany, ale nie każdego da się zastąpić". Potrzeba czasu i zawodników o jakości Josue czy Mladenovica, aby stworzyć topowy zespół. Wszyscy jesteśmy tego świadomi - taka jest teoria. Musimy zobaczyć, czy klub będzie w stanie ich zatrzymać. My jako zespół możemy się do tego przyczynić tylko poprzez pokazanie im: możecie tutaj odnieść sukces. Aby to zrobić, musimy do końca walczyć o tytuł w lidze i puchar.

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek Dwóch Polaków w XI wszech czasów BVB. Ale jednego pominięto

W tym sezonie Josue zagrał w 19 meczach, strzelił osiem goli i miał pięć asyst. Portugalczyk jest kapitanem drużyny. Mladenović wystąpił zaś 18 razy, zdobył pięć bramek, miał pięć asyst. Dobra postawa Serba w lidze sprawiła, że pojechał z drużyną narodową na mundial w Katarze.

Więcej o: