Były reprezentant Polski nowym wiceprezesem Cracovii. To ulubieniec prof. Filipiaka

Stefan Majewski został nowym wiceprezesem Cracovii, o czym informują WP SportoweFakty. Do tej pory były reprezentant Polski sprawował funkcję dyrektora sportowego klubu z Krakowa. Ale to nie jedyna zmiana przy Kałuży.

W ostatnich dniach o Cracovii jest wyjątkowo głośno. W tym tygodniu informowaliśmy, że miasto Kraków sprzedaje udziały w klubie. Ma on trafić w całości do prywatnych rąk (więcej TUTAJ). Z kolei wczoraj szpilkę Cracovii wbił prezes Wisły Kraków (więcej TUTAJ). Teraz ze stadionu przy Kałuży wypłynęły informacje o nowym wiceprezesie oraz kilku innych zmianach. 

Zobacz wideo Ile zarabia Fernando Santos? Sekretarz generalny PZPN odpowiada

Piszczek i KrzynówekByły reprezentant o Piszczku w roli asystenta. "Samo nazwisko nie zmieni wizerunku"

Stefan Majewski wiceprezesem Cracovii. Niegdyś kibice domagali się jego zwolnienia

Portal WP SportoweFakty poinformował, że Stefan Majewski został awansowany na stanowisko wiceprezesa Cracovii. Od października 2021 roku po odejściu z PZPN-u były reprezentant Polski pełnił funkcję dyrektora sportowego. Majewski to jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prof. Janusza Filipiaka, prezesa klubu. Zmiana wydawała się kwestią czasu po tym, jak pod koniec listopada były wiceprezes Jakub Tabisz został odsunięty od pracy w związku z podejrzeniami o wyrządzenie szkody PZPN w wysokości ponad miliona złotych i pranie brudnych pieniędzy.

Nowy wiceprezes pracował już niegdyś przy Kałuży. W latach 2006-2008 był trenerem tego klubu i doprowadził go do czwartego miejsca w ekstraklasie w pierwszym sezonie. Drugi wyglądał już fatalnie. W pierwszych 10. kolejkach Cracovia doznała aż pięciu porażek i zdołała wygrać tylko raz. Kibice przez parę tygodni domagali się zwolnienia szkoleniowca, śpiewając m.in. "Dzisiaj sobota, Majewski pakuj laptopa!", ale prof. Janusz Filipiak pozostawał nieugięty. Gdy zespół w końcu spadł na ostatnie miejsce w tabeli, prezes postanowił o zakończeniu współpracy z trenerem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To nie jedyna zmiana w Cracovii w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Do zmian doszło też w sztabach szkoleniowych. Nowym trenerem III-ligowych rezerw został Mirosław Kalita, a prowadzący dotąd drugą drużynę Cracovii Wojciech Ankowski zastąpił w drużynie U-19 Wojciecha Stawowego.

Z kolei w miniony poniedziałek wicedyrektorem ds. sportowych mianowano Filipa Trubalskiego, pełniący wcześniej rolę kierownika drużyny.

DLOCZTo już pewne. Szymon Marciniak poprowadzi kolejny hit. Polak rozchwytywany

Więcej o: