To już pewne. Cracovia na sprzedaż. "Od dwóch lat prowadzimy rozmowy"

Cracovię czekają wielkie zmiany. Jak się okazuje, miasto Kraków zamierza sprzedać swoje udziały w klubie. Wniosek w tej sprawie został już przekazany Radzie Miasta, a udziały miałby wykupić obecny prezes klubu Janusz Filipiak.

Od 1998 roku miasto Kraków ma udziały w Cracovii. Mowa o 73 480 akcji, co przekłada się na 33,64 procent udziałów. Klub skupia się głównie na sekcji piłkarskiej i hokejowej. Jak się okazuje, najstarszy działający klub sportowy w Polsce czekają wielkie zmiany. 

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Cracovia wystawiona na sprzedaż. Może w całości trafić w ręce Janusza Filipiaka

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał, że miasto wycofuje się z udziałów w klubie. Ma to być spowodowane trudną sytuacją finansową miasta. Aby sprzedaż akcji doszła do skutku, najpierw zgodę musi wyrazić Rada Miasta, która zbierze się już w najbliższą środę. Jak poinformowała Interia, akcje gminy wyceniono na 26,7 milionów złotych. 

Wydaje się, że Cracovię może w całości przejąć obecny prezes tego klubu Janusz Filipiak. - Od dwóch lat prowadzimy rozmowy z gminą Kraków na temat odkupienia przez Comarch (spółka, która posiada 2/3 akcji - przyp. red.) 33 procent akcji MKS Cracovia SSA, jakie ma w swoich rękach gmina Kraków. Te rozmowy są zaawansowane - powiedział prezes w rozmowie z "Gazetą Krakowską". I dodał, że wystartuje w przetargu z ofertą wynoszącą około 26 milinów złotych. 

Italy Soccer Serie AKibice Juventusu mszczą się coraz bardziej po wyroku. Setki milionów euro strat

- Nie chcę wchodzić w szczegóły finansowe, ale po przejęciu tych udziałów Comarch wyda kolejne 25 milionów, by dokapitalizować klub i zlikwidować jego zadłużenie. Jesteśmy przygotowani, by tę sprawę załatwić, mamy nadzieję na pozytywną decyzję pana prezydenta i Rady Miasta - kontynuował. 

Projekt uchwały w sprawie sprzedaży Cracovii trafił już do radnych, a podjęcie przez nich odpowiedniej decyzji jest tylko kwestią czasu. Co ciekawe, miasto zamierzało sprzedać udziały w klubie już w 2011 roku, ale wówczas zakupiono jedynie 110 akcji. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cracovia po 17 kolejkach plasuje się ósmej pozycji z dorobkiem 25 punktów. Rozgrywki ligowe wznowi już w poniedziałek. Tego dnia o godzinie 19:00 zmierzy się z Górnikiem Zabrze

Z kolei sekcja hokeja Cracovii po 35. kolejkach jest liderem tabeli Polskiej Hokej Ligi z dorobkiem 78 punktów. Nad drugą Unią Oświęcim ma cztery punkty przewagi. 

Zaskakujący ruch Śląska Wrocław. Oddają piłkarza... do czwartej ligiZaskakujący ruch Śląska Wrocław. Oddają piłkarza... do czwartej ligi

Więcej o: