Cracovia szykuje głośny transfer. To 23-letni reprezentant kraju

Już w najbliższych dniach, Cracovia powinna pozyskać nowego zawodnika. Jest nim Jani Atanasov, środkowy pomocnik Hajduka Split, który ma wypełnić największą lukę w zespole Jacka Zielińskiego.

Sezon 2022/2023 jest dla kibiców Cracovii prawdziwą sinusoidą. Po doskonałym początku i trzech wygranych z rzędu, podopieczni Jacka Zielińskiego mocno falowali formą, do końca rundy odnosząc jeszcze cztery zwycięstwa. Na ten moment krakowski klub zajmuje w tabeli Ekstraklasy ósmą lokatę, tracąc do drugiej Legii Warszawa siedem oczek.

Zobacz wideo Kto selekcjonerem reprezentacji? "Chcemy się połechtać, że rozmawiamy z Gerardem"

Dziury w składzie

Jednym z głównych powodów nierównej formy "Pasów" była nieco wybrakowana kadra. Główne problemy krakowianie mieli w środku pola, o czym mówił sam trener, gdyż w stałej rotacji znajdowało się zaledwie czterech piłkarzy. Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie, właśnie ta formacja zostanie wzmocniona i to zawodnikiem o wysokiej jakości, który może z powodzeniem zastąpić ciężko kontuzjowanego Mathiasa Rasmussena.

Transfer reprezentanta Macedonii

Według informacji podawanych przez Izaka Ante Susicia z portalu germanijak.hr, bardzo blisko dołączenia do Cracovii jest środkowy pomocnik Hajduka Split, Jani Atanasov. 23-letni zawodnik, w trakcie rundy jesiennej był jednym z podstawowych zawodników chorwackiego klubu, grając w 16 spotkaniach i strzelając dwa gole.

Atanasov jest także aktywnym reprezentantem Macedonii Północnej, mającym za sobą cztery występy w seniorskiej drużynie narodowej. W przeszłości z jego usług korzystały też takie kluby jak Bursaspor i Akademia Pandev, której jest wychowankiem.

Decyzja last minute

Wszystko wskazuje też na to, że Cracovia będzie mogła pozyskać Atanasova nie płacąc za jego transfer dużych pieniędzy. Choć zawodnik Hajduka wyceniany jest przez portal "Transfermarkt" na około 700 tysięcy euro, polski zespół może zapłacić za niego niecałą połowę tej kwoty. Zgodnie z informacjami Susicia, cała transakcja ma kosztować krakowski klub między 200 a 300 tysięcy euro.

Ma to związek z kontraktem zawodnika, który wygasa z końcem obecnego sezonu. Sam Atanasov jest jednak zdecydowany na zmianę barw i nie chce czekać do letniego okienka transferowego, gdy mógłby szukać klubu jako wolny zawodnik. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.