Kozak z Ghany na celowniku polskich klubów. "Ktoś chce go kupić? Będzie musiał sporo wydać"

Zespoły z polskiej Ekstraklasy są zainteresowane sprowadzeniem byłego młodzieżowego reprezentanta Ghany Ibrahima Sadiqa - informuje portal GhanaGuardian. Utalentowany 22-latek jest obecnie zawodnikiem szwedzkiego Hacken. Jest jednak jeden istotny problem, który zniechęca nasze rodzime drużyny - cena.

Ibrahim Sadiq, który ma za sobą występy w reprezentacjach Ghany do lat 20 i do lat 17, może wkrótce przejść do jednego z klubów Ekstraklasy. Według GhanaGuardian pytało o niego kilka polskich zespołów. Na razie wciąż się wahają, bo BK Hacken, w którym na co dzień występuje piłkarz, żąda od nich dwóch milionów euro. Z kolei portal Transfermarkt wycenia wartość Sadiqa na 1,5 mln euro.

Zobacz wideo Trener Polaków pokazał, dlaczego Żyła mógł zostać zdyskwalifikowany

Polskich klubów nie stać na Sadiqa. "Wiemy, że jego wartość jest wysoka"

Informację tę potwierdził dyrektor sportowy BK Hacken - Martin Ericsson. - Sadiq miał niezwykle mocną końcówkę roku i obserwowało go wiele klubów. Mamy jednak długie kontrakty z młodymi zawodnikami, a wiemy, że wartość takiego gracza jak Sadiq jest wysoka. Jeśli ktoś chce kupić od nas młodego zawodnika, będzie musiał sporo wydać - powiedział na łamach "Sportbladet". Umowa Ghańczyka ze szwedzką ekipą obowiązuje do końca 2025 r.

 

Sadiq gra na pozycji prawoskrzydłowego. Do Hacken dołączył w lutym 2022 r. z duńskiego Nordsjaelland. W minionym sezonie ligi szwedzkiej (gra ona system wiosna-jesień) był rewelacją rozgrywek. W 19 ligowych meczach strzelił 7 bramek i zaliczył cztery asysty. Przyczynił się też do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Dzięki temu Hacken przystąpi latem do eliminacji do następnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W barwach szwedzkiej drużyny Sadiq zanotował prawdziwy wystrzał formy. Tylu bramek nie zdobył przez trzy i pół sezonu, jakie spędził w lidze duńskiej. Jako piłkarz Nordsjaelland we wszystkich rozgrywkach zanotował 63 występy, w których zdołał ustrzelić raptem 6 goli. W reprezentacyjnych młodzieżówkach grywał zaś raczej okazjonalnie. Łącznie uzbierał tylko 7 występów. Zdobył w nich jedną bramkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.