Cracovia zareagowała na wywiad Alvareza. "Klub wystąpił o zapłatę odszkodowania"

- Cracovia zachowała się bardzo źle wobec mnie. Nie okazano mi za grosz szacunku - mówił Marcos Alvarez w rozmowie z portalem weszlo.com. Klub odniósł się do wywiadu niemieckiego napastnika w oficjalnym komunikacie. - Niestawiennictwo zawodnika na zajęciach treningowych klubu należy rozpatrywać jako naruszenie zobowiązań kontraktowych - czytamy.

Marcos Alvarez ostro wypowiedział się na temat Cracovii w wywiadzie dla weszlo.com informując, że od marca tego roku nie otrzymał wynagrodzenia, a dług klubu wobec niego wynosi nawet kilkaset tysięcy euro. - Cracovia złamała moją karierę. Żaden klub nie powinien móc przestać ci płacić tylko dlatego, że chce, żebyś odszedł. Cracovia zachowała się bardzo źle wobec mnie. Nie okazano mi za grosz szacunku. Wszystkie zakazy, które na mnie nałożono, były jedynie po to, by wyprowadzić mnie z równowagi - mówił Alvarez. Pojawiła się reakcja ze strony Cracovii.

Zobacz wideo Coś pięknego. Kibice Maroka oklaskami żegnają swoich piłkarzy po meczu z Francją

Cracovia reaguje na wywiad Alvareza. Klub wystąpił o zapłatę odszkodowania

Cracovia opublikowała oficjalne oświadczenie, reagując na wywiad Marcosa Alvareza dla "Weszło". Klub przekazał, że niemiecki napastnik nie stawiał się na treningach. "Wniosek o rozwiązanie kontraktu przez Marcosa Alvareza został uznany za bezskuteczny, a co za tym idzie, niestawiennictwo zawodnika na zajęciach treningowych klubu należy rozpatrywać jako naruszenie zobowiązań kontraktowych wobec Cracovii. Klub dwukrotnie wezwał zawodnika do należytego wykonywania obowiązków" - czytamy.

"Przesunięcie piłkarza do drużyny rezerw było podyktowane tylko i wyłącznie kwestiami sportowymi i było suwerenną decyzją trenera Jacka Zielińskiego. Marcos Alvarez otrzymał od szkoleniowca wytyczne do realizacji, których nie wykonywał, a jego postawa w szatni względem pozostałych piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego była daleka od profesjonalizmu" - dodaje Cracovia, jednocześnie odpowiadając, że zarzut o "zmuszaniu do samodzielnego prania strojów w drużynie rezerw" jest absurdalny.

Cracovia dodatkowo poinformowała, że wystąpiła przeciwko Marcosowi Alvarezowi o zapłatę odszkodowania "w związku z brakiem realizacji przez piłkarza zobowiązań kontraktowych". Kontrakt Alvareza z klubem ze stolicy Małopolski jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. Alvarez grał dla Cracovii od lipca 2020 roku i od tego czasu zdobył trzy bramki i zanotował siedem asyst w 35 meczach.

Więcej o: