Wielki powrót do Wisły Kraków. I od razu pierwszy transfer

Do Wisły Kraków zawita nieco więcej hiszpańskiego słońca. Dyrektorem sportowym "Białej Gwiazdy" został Kiko Ramirez, były trener Wisły. A nowym piłkarzem został jego rodak - Alex Mula, który ma za sobą występy w La Liga.

Po pięciu latach przerwy do Krakowa wrócił Kiko Ramirez. Ale tym razem w nowej roli. - Chciałbym podziękować prezesowi, że mi zaufał. Całkiem niedawno byłem trenerem Wisły, stając się równocześnie jej kibicem. Minęło kilka lat i jedyne, co się zmieniło, to mój wygląd, bo "Biała Gwiazda" w dalszym ciągu jest bliska mojemu sercu. Wracam na Reymonta jako dyrektor sportowy i jestem niezwykle szczęśliwy, że znów mogę być w tym miejscu, bo to jest dla mnie najważniejsze. W przyszłości chcę mieć satysfakcję z tego, że pomogłem Wiśle, której już zawsze będę kibicował - powiedział Kiko Ramírez, który był trenerem Wisły w 2017 roku.

Zobacz wideo Zawodnik KSW spytał Kawulskiego o freaki. "Nie mamy kompleksów"

Ale to nie jedyny Hiszpan, który zawitał w Krakowie. Pierwszym wzmocnieniem Ramireza został Alex Mula, który podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. 26-letni lewoskrzydłowy, który jest wychowankiem Espanyolu, ale szlify zbierał też w akademii Malagi, gdzie nawet udało mu się zadebiutować w lidze hiszpańskiej w sezonie 2017/2018. Na najwyższym szczeblu rozegrał zaledwie 11 meczów. Później grał w rozgrywkach La Liga 2. W swoim CV ma też takie kluby jak: CD Tenerife AD Alcorcón CF Fuenlabrada.

Drugi transfer Wisły

Rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Alcorcon, w którym występował do lipca 2022 roku. Od sierpnia były zawodnik kadry Hiszpanii U-17 pozostawał jednak bez klubu. Mula to drugie wzmocnienie pierwszoligowca. Wcześniej Wisła poinformowała o sprowadzeniu Igora Sapały z Rakowa Częstochowa.

Liderem zaplecza ekstraklasy jest ŁKS Łódź, a Wisła zajmuje 10. miejsce i traci cztery punkty do 6. lokaty, która zapewnia baraże o ekstraklasę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.