Wielki krok do przodu w karierze wychowanka Legii? Obserwuje go klub z Serie A

Patryk Peda może już niedługo zaliczyć głośny transfer. Jak podaje Gianluca Di Marzio, utalentowany wychowanek Legii Warszawa znalazł się na celowniku występującego w Serie A Torino.

Patryk Peda w 2019 roku postanowił zamienić akademię Legii Warszawa na drużynę U-17 włoskiego SPAL. Tam szybko poczynił progres i najpierw został przeniesiony do drużyny U-19, a następnie dołączył do pierwszego zespołu. W sezonie 2022/2023 jest pewniakiem do gry u trenera Daniele De Rossiego. 

Zobacz wideo Ta reprezentacja potrzebuje wymiany pokoleniowej

Utalentowany wychowanek Legii Warszawa może zaliczyć głośny transfer. Patryk Peda z szansami na grę w Serie A

Jak dotąd 20-letni środkowy obrońca rozegrał 10 spotkań na zapleczu Serie A i jedno w Pucharze Włoch. Strzelił też jednego gola. Dobre występy szybko przełożyły się na zainteresowanie znacznie lepszych klubów. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, podczas ostatniego meczu z Perugią (remis 0:0), grę Polaka obserwował z bliska wysłannik Torino. I to wysłannik nie byle jaki, bo dyrektor sektora młodzieżowego Ruggero Ludergnani. 

Selekcjoner Czesław Michniewicz i kapitan Robert Lewandowski, mecz Polska - Argentyna, na mundialu w Katarze, Doha, 30 listopada 2022 r.Lewandowski: "Mamy potencjał ofensywny. Zawsze to mówiłem trenerowi"

Zdaniem Di Marzio, ekipa z Serie A, w której występuje już jeden Polak - Karol Linetty, może podjąć próbę sprowadzenia Patryka Pedy już w styczniowym oknie transferowym. Na razie jednak trudno określić, czy defensor miałby zostać włączony do pierwszego zespołu, czy też rozwijać się w młodzieżówce. Pewnym jest natomiast, że Torino musi zapłacić 250 tysięcy euro, jeśli chce transferu

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Peda nie jest jedynym Polakiem, którym interesuje się klub z Turynu. Jednym z priorytetów transferowych za styczeń jest podobno Bartosz Bereszyński, który ze świetnej strony pokazał się podczas mistrzostw świata w Katarze. Torino już rozpoczęło rozmowy z Sampdorią Genua, o czym pisaliśmy więcej ->>> TUTAJ

Michniewicz i KucharskiKucharski o Michniewiczu ostro? Mało powiedziane. "On ich zabija"

Więcej o: