Wielki talent na dłużej w Legii Warszawa. Klub oficjalnie potwierdza

21-letni Maciej Rosołek zostaje w Legii Warszawa. Właśnie przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Maciej Rosołek trafił do akademii Legii, gdy miał 14 lat. Do pierwszego zespołu dołączył latem 2019 roku. I już w debiucie, w meczu z Lechem Poznań, zdobył swoją pierwszą bramkę, która w dodatku dała wygraną 2:1. W Legii rozegrał łącznie 67 meczów, strzelił 10 goli i zanotował 6 asyst. W latach 2020 i 2021 zdobywał mistrzostwo Polski. Ale liczy na więcej, bo przedłużył umowę do lata 2025 roku.

Zobacz wideo Jacht rosyjskiego miliardera stacjonuje w Katarze. Obok statki emira Kataru

Piłkarz Legii na celowniku szwedzkiego gigantaPiłkarz Legii na celowniku szwedzkiego giganta

- Dla mnie, chłopaka, który wychował się w akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut - mówi Maciej Rosołek cytowany przez Legia.com. 

- Mamy wiele powodów do przedłużenia kontraktu z Maćkiem. To bardzo pracowity, już dość dojrzały piłkarsko zawodnik o dobrej fizyczności i pewnym doświadczeniu, który ma umiejętność kreowania sytuacji sobie i kolegom. Bardzo cenię jego zaangażowanie dla zespołu. Będąc w Akademii, w każdej kategorii wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem, który grał dla dobra drużyny, nie dla indywidualnych celów. Może być przykładem dla naszych juniorów w kwestii zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Spodziewam się, że Maciek będzie się rozwijał jak do tej pory i zostanie jeszcze lepszym piłkarzem - dodal dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Sytuacja Legii

Po 17. kolejkach obecnego sezonu ekstraklasy Legia ma 32 punkty i jest druga. Do Rakowa Częstochowa traci aż dziewięć punktów. Rosołek zagrał w każdej kolejce, ale strzelił zaledwie jednego gola, gdy dzięki jego bramce Legia ograła Wartę Poznań.

Więcej o: