Wiceprezes Cracovii usłyszał zarzuty. Jednoznaczne stanowisko prezesa klubu

- W najbliższych dniach zostanie zwołane posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu wiceprezesa Jakuba Tabisza - powiedział w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty prezes Cracovii Janusz Filipiak. To pokłosie zarzutów prokuratorskich, które usłyszał Tabisz.

W poniedziałek media obiegła informacja, że CBA zatrzymało dwóch działaczy piłkarskich. Obaj usłyszeli zarzuty prokuratorskie, podejrzewa się ich o działanie na szkodę finansową PZPN-u. Jednym z oskarżonych jest Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii oraz członek zarządu PZPN-u. 

Zobacz wideo Czy Arabia Saudyjska będzie czarnym koniem mundialu?

Filipiak skomentował zatrzymanie Tabisza. Wiceprezes Cracovii zostanie zawieszony  

W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Janusz Filipiak, prezes i właściciel krakowskiego klubu, zapowiedział, jaka będzie przyszłość Tabisza. - W najbliższych dniach zostanie zwołane posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu wiceprezesa - zapowiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tabisz jest związany z Cracovią od 2003 roku, obecnie jest wiceprezesem odpowiedzialnym za pion finansowy. W PZPN-ie pełni funkcję członka zarządu z ramienia klubów ekstraklasy

Poza działaczem Cracovii zarzuty usłyszał Maciej Sawicki, były sekretarz generalny federacji. Ma to związek z nieprawidłowościami, których rzekomo dopuścili się przy podpisywaniu umowy sponsorskiej w 2014 r. Obaj mieli otrzymać nieuzasadnioną prowizję.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczenia kraju, zabrania paszportu i zakazu kontaktu z wybranymi osobami, obaj musieli też złożyć poręczenie majątkowe. W przypadku Sawickiego było to 250 tysięcy złotych, w przypadku Tabisza 500 tys. zł, ponadto został zawieszony w czynnościach służbowych.

W bieżącym sezonie Cracovia w 17 meczach ekstraklasy wywalczyła 25 punktów. Aktualnie zajmuje ósmą pozycję w tabeli.

Więcej o: