Oficjalnie: Klub ekstraklasy z nowym trenerem. Wychowanek przejmuje stery

Kolejna niewiadoma w ekstraklasie została rozwiązana. Nowym trenerem Korony Kielce został Kamil Kuzera, a więc tymczasowy szkoleniowiec drużyny i asystent Leszka Ojrzyńskiego. - Podjąłem się ważnego zadania, chcę zbudować drużynę odpowiedzialną, która walczy i zwycięża - zapowiada Kuzera.

Korona Kielce miała udany początek sezonu 2022/23. W pierwszych czterech kolejkach zdobyli łącznie siedem punktów, co plasowało ich w górnej tabeli ekstraklasy. Później nastąpił kryzys. W kolejnych trzynastu kolejkach piłkarze uzbierali zaledwie sześć punktów i z bezpiecznego miejsca spadli do strefy spadkowej. Obecnie zajmują 17. lokatę i tylko o jeden punkt wyprzedzają ostatnią Miedź Legnica. Nic więc dziwnego, że ze stanowiskiem trenera pożegnał się Leszek Ojrzyński. Na dwa ostatnie spotkania rundy jesiennej zastąpił go Kamil Kuzera. Jak się okazuje, to właśnie on został wybrany nowym szkoleniowcem Korony

Zobacz wideo Mateusz Borek się zawahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej

Kamil Kuzera nowym trener Korony Kielce

O takiej możliwości już w połowie listopada informowały media. Kuzera jest od lat związany z kieleckim klubem i doskonale wie, jak pracuje się na Suzuki Arena. 39-latek jest bowiem wychowankiem klubu z województwa Świętokrzyskiego. W kolejnych latach reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków i Polonii Warszawa, ale ostatecznie wrócił do Korony, gdzie w 2015 roku zakończył karierę. Choć odwiesił buty na kołek, to nadal pozostał związany z piłką nożną. Jako asystent trenera głównego, tylko dwukrotnie pracował w innych klubach - 5 miesięcy spędził w Termalice, a 8 miesięcy w Chojniczance.

W ostatnich miesiącach pełnił funkcję asystenta Ojrzyńskiego. W poprzednich latach miał już okazję prowadzić drużynę z Kielc. Jesienią 2021 roku Kuzera zastępował Dominika Nowaka w dwóch spotkaniach. Na koncie ma łącznie cztery mecze w roli trenera głównego. 

- Kielce to mój dom, Korona to mój klub. Tu stawiałem pierwsze piłkarskie kroki. Czas na nowe wyzwania. Podjąłem się ważnego zadania, chcę zbudować drużynę odpowiedzialną, która walczy i zwycięża. Wierzę, że z waszym wsparciem osiągniemy cel, bo Korona to nasza wspólna odpowiedzialność - mówi cytowany przez stronę internetową Korony Kuzera.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, czy wychowankowi Korony uda się wyciągnąć drużynę z kryzysu przekonamy się już w rundzie wiosennej. Przygotowania do kolejnej części sezonu piłkarze z Kielc rozpoczną w poniedziałek. Pierwszy mecz po przerwie drużyna Kuzery rozegra w ostatni weekend stycznia. Wtedy Korona zmierzy się w Warszawie z Legią. W międzyczasie piłkarze rozegrają jeszcze dwa spotkania towarzyskie - z Górnikiem Łęczna i GKS-em Katowice. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.