Media: Kolejny reprezentant Polski może trafić do Serie A. Życiowa runda

Michał Skóraś, dzięki dobrym występom w Lechu Poznań, został powołany przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze. 22-latek znalazł uznanie również w oczach włoskich scoutów. Zdaniem tamtejszego dziennika "Il Resto del Carlino" budzi on zainteresowanie Bologni.

Barwy włoskich drużyn na co dzień reprezentuje aż dziesięciu zawodników z 26-osobowej kadry powołanej na mundial. Ta grupa niedawno uszczupliła się o Bartłomieja Drągowskiego, lecz nadal jest imponująca. Do tego grona może niebawem dołączyć Michał Skóraś

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Życiowa runda

22-latek z Jastrzębia-Zdroju ma za sobą życiową rundę. Jesienią dla poznańskiego klubu zagrał w aż 30 spotkaniach i zdobył w nich 10 bramek oraz zaliczył 3 asysty. Imponował zwłaszcza w rozgrywkach europejskich. Już w samej fazie grupowej Ligi Konferencji Europy strzelił 4 gole - w tym trzy Villarrealowi. W "Kolejorzu" w pełni zastąpił Jakuba Kamińskiego, który latem odszedł do Wolfsburgu. Popisy Skórasia w Europie docenia nawet oficjalny profil rozgrywek. 

Lech Poznań ruszył w pogoń. Van den Brom oszukał przeznaczenieLech Poznań ruszył w pogoń. Van den Brom oszukał przeznaczenie

Skrzydłowy we wrześniu 2022 roku podpisał z Lechem nowy kontrakt, obowiązujący do 2026 roku. To sprawia, że poznaniacy mogą wycenić swojego zawodnika na kilka milionów euro, a udane mistrzostwa świata mogą jeszcze tę kwotę podbić. "Bezczelny i to nie tylko dlatego, że jest młody. Z osobowością i talentem" - tak Polaka opisuje "La Gazetta dello Sport", która umieściła go w piątce piłkarzy "do obserwacji" w trakcie mundialu, gdyż zaraz mogą trafić do Serie A. Zdaniem włoskiego dziennika Bologna będzie poszukiwała na rynku transferowym zawodników na trzy pozycje - lewo i prawoskrzydłowy oraz środkowy pomocnik.

Michał Skóraś do tej pory w reprezentacji Polski wystąpił raz - we wrześniu w meczu z Holandią podczas Ligi Narodów. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 3,5 miliona euro.

Więcej o: